V. edycja Festiwalu Wibracje po raz pierwszy na Mazurach

2021-07-15 12:58:38(ost. akt: 2021-07-15 14:15:58)   Artykuł sponsorowany
Wydarzenie szybko zakorzeniło się w świadomości odbiorców i gromadzi rosnącą grupę fanów. Mimo dyskusyjnej aury ubiegłoroczna edycja Wibracji odbyła się z pompą i obiła szerokim echem gruntując swoją pozycję wśród wydarzeń ogólnopolskich.
Tym bardziej, że Wibracje to festiwal nietypowy. Główną osią programu są tu wykłady i warsztaty związane z holistycznie i naturalnie rozumianym zdrowiem. Festiwal odpowiada na rosnącą potrzebę harmonii, funkcji slow, na potrzebę odbicia się od korporacyjnego świata emocjonalnego smogu. Festiwal odbędzie się w Giżach koło Olecka w dniach 21-25 lipca.

Obrazek w tresci

Po czterech edycjach nad zalewem zegrzyńskim organizatorzy przesiedlili wydarzenie na mazury garbate – bliżej przyrody, gdzie jest naturalne środowisko dla takiego wydarzenia i dla ludzi, którzy na nie przyjeżdżają. Festiwal w Giżach koło Olecka trwa 5 dni: zaczyna się w środę 21 lipca i kończy w niedzielne popołudnie.

Program Wibracji odbywa się równocześnie na 2 scenach plenerowych i w 2 dużych namiotach. Na scenach dominują zajęcia ruchowe, np.: tai chi, tao yin, czy joga – tym festiwalowicze zwykli zaczynać dzień. Potem są tańce afrykańskie, 5 rytmów czy movement medicine. Tematy związane z metodami Aleksandra Lowena, czyli o uwalnianiu świadomym ruchem napięć w ciele.

Obrazek w tresci

Wieczorem rozpoczyna się część muzyczna gdzie dominują klimaty reggae’owe, etnohouse, ambient czy jazz.
W tym roku na scenie wystąpi Leszek Możdżer. Nie będzie to-li zwykły koncert, ale koncert na dwa fortepiany w strojeniach 432 i 440 Hz. O tym strojeniu jest teraz coraz głośniej więc będzie można posłuchać o tej różnicy i samej różnicy od koronnego świadka w tej dziedzinie. W duecie z Gooralem swój nowy projekt muzyczny zaprezentuje też Włodek Paprodziad Dembowski – frontman Łąki Łan. O naturalny taniec zadba Iwona Olszkowska – krakowska szkoła choreografii i improwizacji, Ania Sierpowska (movement medicine) oraz Adam Barley, światowy guru metody 5 rytmów, która opiera się na improwizowanym autentycznym ruchu przywracającym jedność pomiędzy psychiką a ciałem.

Obrazek w tresci

Z kolei wśród prelegentów posłuchamy w tym roku profesora Marka Kaczmarzyka, który opowie o naszych pierwotnych mózgach i atawistycznych odruchach, które nadal w nas drzemią. Temat emocji i ich dyscypliny przedstawi doktorantka SWPS Klaudia Krystecka; odbędą się pogadanki i warsztaty tantry prowadzone przez państwa Rzepeckich. O szamanizmie opowie, urodzony w środkowoazjatyckiej Chakasji, Walery Topojew. Ma dwa wykształcenia wyższe i doktorat z fizyki i psychologii. Specjalizuje się w szamańskich technikach transowych i ma ponad 25-letnie doświadczenie w praktyce szamańskiej. Psychoterapeuta Norbert Jamróz będzie z kolei opowiadał o świeżych badaniach dotyczących wykorzystania psychodelików w leczeniu zaburzeń depresyjnych, lękowych i traumatycznych. Temat ziół, ich właściwościach i zastosowaniu zaprezentuje Joanna Nestorowicz z Instytutu Zielarstwa Polskiego. Będzie między innymi mowa o naturalnych ziołowych afrodyzjakach czy o dzikich roślinach jadalnych.

Wyobraźmy sobie do tego masę dobrego wegetariańskiego jedzenia, przechadzających się kuglarzy, strefy masażu, slackline, hipnozy, chilloutu wszystko wśród pagórków otoczonych lasami – tak wyglądają Wibracje.
Aktywności jest dużo więcej, bo na Wibracjach odbywa się łącznie ponad 100 wykładów i warsztatów.

Obrazek w tresci

Aktualizowany program oraz bilety znajdziecie tutaj:
https://wibracje.com.pl/program/
Bilety jednodniowe są do kupienia tylko na miejscu, w kasach festiwalu, cena 180 zł.
Dzieci do 10 r.ż. wchodzą za jedne uśmiech :)
Bilety:
https://wibracje.com.pl/informator/

Oficjalny funpage:
https://www.facebook.com/wibracjefestiwalofficial
Autor: Łukasz Gołoś


Film z ubiegłego roku tutaj:


2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5