To były dwa wieczory prawdziwej orlikowej fiesty

2021-07-05 18:05:19(ost. akt: 2021-07-05 23:16:52)

Autor zdjęcia: Master Liga Ełk/FB

PIŁKA NOŻNA || W piątek i sobotę (2-3 lipca) fani orlikowej piłki nożnej rywalizowali na Turnieju Nocnym o Puchar Prezydenta Miasta Ełku. Wydarzenie miało również wymiar charytatywny – pomoc w rehabilitacji poudarowej 11-letniego Sebastiana z Ełku.
Ubiegły piątek i sobota były prawdziwą fiestą piłkarską dla wszystkich fanów orlikowej piłki nożnej w nocnym wydaniu. W Ełku zorganizowano kolejny Turniej Nocny o Puchar Prezydenta Miasta Ełku. Potwierdzeniem tego, że takie rozgrywki cieszą się bardzo dużą popularnością jest fakt, iż była to jego już XIII edycja.

Przyjmowanie zgłoszeń trwało do 30 czerwca. Zajmowała się tym Master Liga Ełk, współorganizator wyczekiwanego sportowego wydarzenia. Atrakcyjność turnieju zwiększał fakt, iż mecze były rozgrywane w nietypowej porze, bo – jak zobowiązuje nazwa eventu – nocą (i późnym wieczorem). Ponadto tegoroczny turniej miał również bardzo ważny wymiar charytatywny. Rywalizacja sportowa była połączona z akcją pomocową podjętą na rzecz 11-letniego Sebastiana Maciorowskiego z Ełku, który znienacka doznał rozległego udaru. Na szczęście chłopiec dochodzi do zdrowia, a akcja charytatywna niewątpliwie pozwoli wesprzeć proces jego rehabilitacji.

Chcemy dołożyć swoją cegiełkę do tego by pomóc dla Sebastiana, by mógł odzyskać zdrowie i sprawność — mówił na antenie Radia 5 Dawid Murawski z ełckiej Master Ligi.

Mecze w ramach tegorocznego „Turnieju Nocnego” rozgrywano na orliku przy ul. Kilińskiego i zaczynały się późnym wieczorem. W piątek grano od 18:00 do północy, a w sobotę od 18:00 aż do 2:00. Drużyny były rozdzielone na trzy grupy. Z każdej wychodziły po dwa zespoły.

Obrazek w tresci

A: Drygały (A), Polonez NWE, OKS Kolejorz, Zespół Orłyy (A)
B: Fala Ladziński (A), Sok Drwala, Dar-Tech, HMWO (A), Dark Devils
C: Porta, Oleńka Giżycko (A), Piętki, Turlaj Kartacze (A)

W trakcie turnieju publiczność oraz uczestnicy mieli okazję oglądać w przyszykowanej strefie mecze ćwierćfinałowe Euro 2020, co na pewno uatrakcyjniło zawody.

Obrazek w tresci

Sobotnia runda finałowa Turnieju Nocnego o Puchar Prezydenta Miasta Ełku obfitowała w emocje i – jak piszą organizatorzy z Master Ligi Ełk – trwała do ostatniego meczu. Na najwyższym miejscu podium stanęli piłkarze z Drygał. Przyznano również nagrody indywidualne.

Solidna defensywa, która nie pozwalała przeciwnikom na oddanie zbyt wielu strzałów a z przodu szalejący Konrad Radzikowski, który zabrał do domu nagrodą dla najlepszego strzelca rozgrywek (za najlepszą paradę uznano interwencję Szymona a.k.a. Schmeichel z HMWO – przyp. red.). Zawodnicy Zespół Orłyy z Białegostoku po brązie na futsalu Master Cup tym razem opuszczali obiekt ze srebrnymi medalami na szyjach. Następny turniej po złoto? Na najniższym stopniu podium tym razem Oleńka Giżycko, a w jej barwach najlepszy zawodnik turnieju, Mateusz Skonieczka. Dziękujemy wszystkim za fantastyczne dwa dni piłkarskich emocji! Wasza radość z gry powoduje, że my cieszymy się podwójnie. Do zobaczenia niebawem! Będzie więcej, mocniej i jeszcze lepiej — czytamy na FB ełckiej Master Ligi.

Obrazek w tresci

Obrazek w tresci

Obrazek w tresci

MCH

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5