Trójkołowy rower rehabilitacyjny trafił do mieszkańca gminy Prostki

2021-06-25 13:08:51 (ost. akt: 2021-06-25 13:10:26)

Autor zdjęcia: prostki.pl

Podczas ostatniej sesji Rady Gminy Prostki został przekazany trójkołowy rower rehabilitacyjny. Sprzęt przekazali przedstawiciele Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Okręgowego PCK.
Dorota d'Aystetten, dyrektor Odziału Okręgowego oraz koordynator projektu Sławomir Kowalikowski przekazując rower trójkołowy podkreślili, że jest to jedna z form wsparcia, jakie prowadzi Polski Czerwony Krzyż. Osoby z niepełnosprawnością mogą korzystać z wielu urządzeń rehabilitacyjnych np. na zasadzie wypożyczenia.

O wspomniany rower dla Piotra, który prowadzi nierówną walkę z autyzmem, wnioskowała Pani Emilia, mama chłopczyka. Rower służyć będzie nie tylko na wyjazdy rekreacyjne pod okiem opiekunów ale spełniać będzie przede wszystkim rolę rehabilitacyjną. Jazda na rowerze poprawia m.in. wydolność płuc, dotlenia organizm.

Przekazany rower jest wynikiem prowadzonej akcji przez PCK w całej Polsce. Na terenie wielu miast i gmin, w tym również w gminie Prostki, Polski Czerwony Krzyż ustawia pojemniki na zużyte tekstylia. Większość tekstyliów, które trafiają do pojemników zostaje wykorzystana do celów przemysłowych. PCK powierza recycling zbieranych tekstyliów specjalistom, w zamian za wsparcie finansowe. Z zebranych środków zakupuje m.in. rowery, które trafiają do potrzebujących. Jest to również wsparcie dla osób, które mają problem z utylizacją niepotrzebnych ubrań, butów itp. Projekt wspiera krajową ekologię i pomaga utrzymać czystość w miastach i wsiach.

Polski Czerwony Krzyż rozlicza się z Gminą Prostki na podstawie ilości przekazanych tekstyliów. Im więcej PCK zbierze, tym więcej środków pozyska na swoje działania. Co ważne, dochody ze sprzedaży tekstyliów w danym województwie zostaną przeznaczone na lokalną działalność PCK. Tym samym zostawiając ubrania w pojemnikach, pomagamy potrzebującym w naszej gminie.

prostki.pl

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5