Ełckie Dni Rodziny w "Bajce"

2021-06-21 10:27:29 (ost. akt: 2021-06-21 10:29:15)

Autor zdjęcia: Anna Kobylińska

Jak co roku, społeczność Miejskiego Przedszkola "Bajka" w Ełku wzięła udział w Ełckich Dniach Rodziny. W tym roku odbywały się one pod hasłem "Młodość – miłość – małżeństwo – rodzina".
W przedszkolu w przeciągu miesiąca zorganizowane zostało wiele ciekawych inicjatyw, mających na celu propagowanie wartości rodzinnych, integrację społeczną w czasie pandemii, aktywne spędzenie czasu wolnego oraz wynikającą ze wspólnej zabawy radość.

W maju w każdej grupie odbyły się w przedszkolu piękne i wzruszające uroczystości z okazji Dnia Mamy i Taty. Przedszkolaki w wyjątkowej atmosferze wspaniale recytowały wiersze, śpiewały piosenki, tańczyły i składały życzenia swoim rodzicom.

"Bajka" była również organizatorem Międzyprzedszkolnego Konkursu Recytatorskiego pt. "Cudownych rodziców mam", w którym udział wzięło liczne grono przedszkolaków z ełckich placówek.

Poza tym, w przedszkolu miały miejsce liczne wewnątrzgrupowe konkursy i przeglądy, takie jak np. konkursy fotograficzne pt. "Rodzina w obiektywie" oraz "Miło w rodzinie czas spędzamy", rodzinna wystawa prac plastycznych pt. "Moja Rodzina", konkurs plastyczny pt. "Drzewo genealogiczne mojej rodziny ", "Rodzina w czasie pandemii” czy konkurs pt. "Moja Rodzina", w którym dzieci wraz z rodzicami przygotowały książki o swojej rodzinie, cudownie je oprawiły, wzbogaciły własnoręcznymi rysunkami, a rodzice w pięknych słowach opisali swoją rodzinę. W jednej z grup dzieci wraz z nauczycielkami przygotowały pamiątkowy film, w którym przedszkolaki wypowiadały na temat swoich rodziców, za co ich kochają czy w jaki sposób lubią spędzać z nimi czas.

"Bajka" wzięła udział także w akcji #CHALLANGE #EłckieDniRodziny- wyzwaniu tanecznym dla rodzin, instytucji, stowarzyszeń, szkół i wszystkich mieszkańców miasta, które polegało na odtworzeniu wcześniej ustalonej choreografii do piosenki: "Bratnie Dusze" Cleo i Dawida Kwiatkowskiego.

Mamy nadzieję, że zaproponowane działania pozwoliły naszym wychowankom uświadomić sobie wartość, jaką jest rodzina, a przy okazji spędzić radośnie czas ze swoimi bliskimi.

A. Kobylińska


Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: MPBAJKA

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5