Wójt poruszył z Gowinem temat dofinansowania tanich mieszkań

2021-06-14 10:41:48 (ost. akt: 2021-06-14 11:48:06)

Autor zdjęcia: Gmina Ełk

Wójt Gminy Ełk Tomasz Osewski spotkał się z Jarosławem Gowinem, Wiceprezesem Rady Ministrów, Ministrem Rozwoju, Pracy i Technologii. Rozmawiał z nim o postępie prac przy budowie mieszkań na wynajem z niskim czynszem, a także o możliwościach dofinansowania przedsięwzięć rozwojowych w Gminie Ełk.
– Brak mieszkań jest wskazywany przez Polaków od wielu lat jako drugi po słabej kondycji służby zdrowia problem, który utrudnia życie – powiedział Jarosław Gowin. – Receptą jest budowanie tanich mieszkań na wynajem.

Spółka Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa Krajowego Zasobu Nieruchomości Północ na Warmii i Mazurach wybuduje na początek tysiąc takich mieszkań na wynajem z niskim czynszem. Cały koszt inwestycji może być pokrywany w 45 procentach ze środków budżetu państwa. Samorządowcy wskazali tereny, oni także przeprowadzą proces rekrutacji chętnych.

Najemcami będą osoby, które mają stałe dochody, ale których nie stać na zaciągnięcie bankowego kredytu hipotecznego, by kupić mieszkanie deweloperskie. Po 30 latach najmu możliwe będzie wykupienie mieszkania.

mat. Gmina Ełk

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5