Przedweekendowa plaga pijanych za kółkiem

2021-06-10 10:25:12 (ost. akt: 2021-06-10 10:29:31)

Autor zdjęcia: Dariusz Dopierała

Wysoka grzywna, pozbawienie wolności do lat 2, a przede wszystkim ryzyko utraty zdrowia lub życia - to dla niektórych wciąż za mało, by zniechęcić ich do nieodpowiedzialnych zachowań na drodze. Niestety kolejne nietrzeźwe osoby wyjechały na drogi powiatu ełckiego.
Wczoraj (09.06.2021r.) około godziny 15:00 do policjantów wpłynęło zgłoszenie dotyczące podejrzenia nietrzeźwego kierowcy. To inny kierowca zadzwonił pod numer alarmowy. Jadąc na trasie Grajewo-Ełk, zwrócił uwagę na dostawczego renault, ponieważ jechał on zygzakiem i niebezpiecznie wyprzedzał inne pojazdy. Stwarzało to zagrożenie, bo ruch na tym odcinku drogi krajowej jest duży.

Przeczucie go nie myliło. Policjanci, którzy zatrzymali wskazany pojazd do kontroli potwierdzili, że za kierownicą siedzi nietrzeźwy mężczyzna. Badanie alkomatem wykazało u niego blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Policjanci od razu zatrzymali 30-latkowi prawo jazdy.

Czekają go dalsze konsekwencje tego czynu. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania i konsekwencje finansowe.

Z podobną karą musi liczyć się także 64-latek zatrzymany przez patrol drogówki w Starych Juchach. Podczas kontroli okazało się, że kierowca ma blisko promil alkoholu w swoim organizmie. On także stracił już prawo jazdy.

Niemal codziennie policjanci zatrzymują nietrzeźwych kierowców na naszych drogach. Postawa takich kierowców jest niepokojąca, ponieważ zagrożenie dotyczy każdego z nas, bo jesteśmy pieszymi, albo pasażerami, czy kierującymi. Wszyscy więc bierzmy odpowiedzialność za to, co dzieje się na drodze.

Cieszy fakt, że wielu obywatelom jednak nie są obojętne kwestie zagrożeń na drodze.

mat. KPP Ełk

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5