Nowe lodowisko i zapowiedź wsparcia sportowych projektów - ełcki briefing wiceministra

2021-06-09 18:26:14 (ost. akt: 2021-06-09 18:41:50)

Autor zdjęcia: MCH

INWESTYCJE || W środę (9 czerwca) na briefingu prasowym w Ełku pojawił się wiceminister sportu Jacek Osuch, który wraz z posłem Kossakowskim i prezydentem Andrukiewiczem wizytował budowę nowego lodowiska. Zimą ma być gotowe na fanów łyżew.
Z lekkim poślizgiem rozpoczął się zaplanowany na godz. 14:00 briefing prasowy, w którym wzięli udział: Tomasz Andrukiewicz, Wojciech Kossakowski oraz gość specjalny, w osobie wiceministra sportu, Jacka Osucha.

Panowie pojawili się na terenie Stadionu im. Stefana Marcinkiewicza w Ełku, aby przyjrzeć się postępom prac związanych z budową nowego lodowiska oraz omówić inwestycje sportowe, jakie powstały w naszym mieście oraz przedyskutować ewentualne zaangażowanie strony rządowej (ministerialnej), w przyszłe projekty związane z poszerzaniem oferty sportowej i rekreacyjnej w naszym mieście.

Wiceminister Osuch zwrócił uwagę na bardzo udaną współpracę włodarza Ełku, Tomasza Andrukiewicza, z posłem Wojciechem Kossakowskim.

Współpraca prezydenta z posłem dla mnie to jest naprawdę najwyższego lotu. Jeżdżę po Polsce i to różnie w skali kraju bywa. Tu widzę, że to jest wzorowo. Aż chce się przyjeżdżać, rozmawiać, oglądać takie inwestycje. I powiem rzecz najważniejszą – chce się pomagać — podkreślił wiceminister sportu w rządzie Zjednoczonej Prawicy.

Prezydent Andrukiewicz przypomniał, że przez kilka lat Ełk dysponował lodowiskiem tymczasowym, ale w świetle dużego zainteresowania jazdą na łyżwach (nawet 20 tys. wejść w trackie sezonu) władze zdecydowały się na inwestycję w postaci nowego, trwałego obiektu.

— Podjęliśmy się przygotować projekt i spróbować pozyskać pieniądze. Całość inwestycji kosztuje 3 mln 900 tys. zł, z tego ponad 60 proc. my finansujemy jako miasto, a 40 proc. właśnie z rządowych środków w ramach rozwoju kultury fizycznej — podsumował prezydent Tomasz Andrukiewicz.

Z kolei poseł Wojciech Kossakowski nie omieszkał podziękować wiceministrowi Osuchowi za zaangażowanie i pomoc.

Dzięki panu ministrowi to lodowisko w tym naszym pięknym mieście Ełku może powstać. Pan prezydent oczywiście dołożył z budżetu miasta pieniądze i już niedługo będziemy mogli cieszyć się nowym obiektem — powiedział polityk PiS wyrażając przy okazji nadzieję, że nowe lodowisko będzie cieszyło się popularnością wśród ełczan.

Wywołany przez Wojciecha Kossakowskiego wiceminister Osuch został również zaznajomiony przez prezydenta Ełku z ofertą sportową, na jaką mogą liczyć ełczanie dzięki inwestycjom ratusza. Rozmawiano także o planach na przyszłość, np. możliwości wsparcia przez władze centralne budowy w Ełku wodnego wyciągu narciarskiego czy kolejnej sali sportowej.

Jako fan łyżwiarstwa, Jacek Osuch zapowiedział, że pojawi się na ełckim lodowisku, aby osobiście sprawdzić jego komfort.

Panie prezydencie, 6 grudzień wpisuję w swój kalendarz, przyjeżdżam na otwarcie i jeździmy! — zapowiedział z animuszem wiceminister Osuch, przy okazji zobowiązując obu panów, do dotrzymania mu towarzystwa bezpośrednio na tafli lodowej. Na co zresztą z chęcią przystali.

Nowe lodowisko zostanie oddane do użytku jeszcze przed najbliższą Gwiazdką. Fani łyżwiarstwa będą mieli do dyspozycji 1100 m2 tafli oraz zaplecze socjalne.

Obrazek w tresci

Korzystając z okazji poruszyłem przy wszystkich trzech panach temat przyszłości ełckiego pięściarstwa, a dokładniej mówiąc, sposobów i możliwości wsparcia bazy rozwojowej naszych talentów – tych obecnych, jak np. młodzieżowa wicemistrzyni świata Natalia Kuczewska – jak i tych „przyszłych”, gdyż na pewno takie się pojawią. Ełk kiedyś był bardzo mocnym punktem na krajowej mapie bokserskiej i warto byłoby spróbować przywrócić tę tradycję, zaczynając na początku od utworzenia swoistej bazy infrastrukturalnej, która pozwoli na komfortowe rozwijanie pasji sportowych związanych nie tylko z boksem, ale z szeroko pojętymi sportami walki.

Uzyskałem wstępne - oczywiście niezobowiązujące - zapewnienie pp. Osucha i Kossakowskiego, że poszukają sposobów na wsparcie wysiłków władz miasta w tejże kwestii. Jak się okazało, obaj są fanami pięściarstwa i doceniają nie tylko jego aspekt czysto sportowy, ale również rolę we właściwym kształtowaniu młodych charakterów.

MCH

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Nimfadora Tonks #3068350 10 cze 2021 09:34

    No to się fajnie panowie nawzajem polizali po małych i tyle. Było pana wiceministra zabrać nad bajorko na północy II, żeby obejrzał stan sztandarowej miejskiej inwestycji. Według wizualizacji nawet żaglówka miała tam pływać.

    Ocena komentarza: warty uwagi (8) odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5