Furia nietrzeźwego dziadka-kierowcy. Zaatakował torbą z piwami!

2021-06-08 10:51:08 (ost. akt: 2021-06-08 11:00:28)

Autor zdjęcia: Pixabay

Dzięki reakcji mieszkańca Ełku policjanci zatrzymali 77-latka, który kierował pojazdem w stanie nietrzeźwości. Niestety kierowca za wszelką cenę chciał uniknąć konsekwencji i wzburzony uderzył zgłaszającego reklamówką z piwami. 77-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego celi. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut.
Informowanie o zagrożeniach wymaga odpowiedzialności i poczucia społecznej wagi problemu oraz świadomości, że informując możemy uratować inne osoby przed fatalnymi skutkami czyjegoś zachowania.

Taką obywatelską postawą wykazał się wczoraj (07.06.2021r.) mieszkaniec Ełku, który wyczuł od kierowcy dacii zapach alkoholu. Ponadto zachowanie tego mężczyzny świadczyło o tym, że jest pijany – chwiał się na nogach i miał trudności z sensownym wypowiadaniem się. Ełczanin postanowił zainterweniować i powstrzymać kierowcę przed ucieczką.

Niestety jego postawa spotkała się z agresją tego kierowcy, który wzburzony uderzył go reklamówką z butelkami piwa. W wyniku tego butelki pękły i szkło zraniło go w rękę.

Wezwani policjanci zatrzymali 77-letniego kierowcę. Badanie alkomatem wykazało u niego blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy.

Teraz czekają go dalsze konsekwencje. Za popełnione przestępstwo kierowania w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz kierowania pojazdami. Dodatkowo musi się liczyć z dolegliwymi konsekwencjami finansowymi.
77-latek odpowie także za zranienie ciała po kwalifikacji skutków obrażeń uderzonego mężczyzny.

mat. KPP Ełk

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Stefan Siarzeski #3068231 9 cze 2021 08:43

    Wystarczy że w Sundzie powie że popiera PO i włos mu z głowy nie spadnie

    odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5