W sobotę Ełkiem zawładną karatecy

2021-06-04 19:00:00 (ost. akt: 2021-06-04 20:40:38)

Autor zdjęcia: Archiwum EKKK

KARATE || Ełcki Klub Karate Kyokushin jest gospodarzem Pucharu Mazur Otwartych Mistrzostw Województwa Warmińsko – Mazurskiego Karate Kyokushin/Shinkyokushin. Turniej w Ełku startuje już 5 czerwca i będzie prowadzony cały dzień.
Zawody organizowane przez Ełcki Klub Karate Kyokushin odbędą się już w tą sobotę, 5 czerwca. Tego dnia na Hali Sportowej Szkoły Podstawowej nr 5 w Ełku przy ul. M.M. Kolbego 11 pojawią się ekipy innych szkół karate z naszego regionu. Co ważne, mogą ze sobą przywieźć na ełcki turniej dowolną liczbę zawodników.
Rejestracja na turniej była prowadzona w wygodnej formie elektronicznej poprzez portal Fightec. Karatecy mogli zapisywać się na organizowane przez ełckich karateków Mistrzostwa do wtorku 1 czerwca włącznie (dokładnie do godz. 22:00). Ten sam termin dotyczył sędziów, trenerów i inny personel.

W ramach Pucharu Mazur Otwartych Mistrzostw Województwa Warmińsko – Mazurskiego Karate Kyokushin/Shinkyokushin zostaną rozegrane dwa turnieje: kumite i kata. W obu wystąpią chłopcy jak i dziewczęta i to w aż 5 kategoriach wiekowych.

W kumite najmłodsze roczniki – dzieci i kadeci (zarówno dziewczęta, jak i chłopcy) nie mogą wykorzystywać technik na strefę gedan (biodra oraz nogi). Wyższe roczniki rywalizują w semi-kontakcie i tutaj takie techniki są już dozwolone. Długość pojedynków waha się od 1 + 1 min. (najmłodsze roczniki) aż do 2 + 2 w przypadku juniorów.

Turniej kata zostanie przeprowadzony systemem chorągiewkowym – do ćwierćfinałów karatecy będą wykonywali kata losowane przez sędziego, a od ćwierćfinałów kata będzie już dowolne. Sędzią głównym zawodów będzie shihan Marek Krejpcio (5 dan). W kumite będą dozwolone za to techniki na jodan (mawashi geri, uchi mawashi geri, kake geri) oraz chudan (wszystkie). Obowiązują również ochraniacze, w tym na dłonie i stopy, pancerze Hogo, kaski (w przypadku juniorów i juniorek). W kumite nie będą rozgrywane walki o III miejsce.

Jak wspomniano, w Pucharze Mazur Otwartych Mistrzostwach Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Karate Kyokushin/Shinkyokushin mogą wziąć udział kluby z dowolną ilością zawodników, ale należy spełnić pewne warunki.
Zawodnicy muszą posiadać aktualne zaświadczenie lekarskie, dokument potwierdzający wiek i tożsamość uczestnika, zgodę jego/jej rodziców lub prawnych opiekunów. Ponadto uczestnicy turnieju muszą dysponować oświadczeniem rodziców/opiekunów o aktualnym stanie zdrowia zawodnika w kontekście koronawirusa z datą 4 czerwca. Wymagany jest również paszport EKO dla organizacji Shinkyokushinkai oraz wniesienie na konto organizatora, czyli Ełckiego Klubu Karate Kyokushin, opłaty startowej w wysokości 50 zł za jednego zawodnika. Oczywiście karatecy muszą mieć również czyste, białe kimono, a sędziowie i instruktorzy własny strój sędziowski.

Harmonogram turnieju jest ściśle ułożony. I tak 5 czerwca już o 8:00 pojawią się ekipy turniejowe i odbędzie się weryfikacja zawodników. Potem krótka narada sędziów, a 10:00 oficjalne otwarcie zawodów. 10:30 to eliminacje kata (w tym finały), kumite oraz dekoracja zawodników kata. Od 13:30 uczestnicy zasiądą do godzinnego, wspólnego obiadu. Od godz. 14:30 do 16:30 zaplanowane są finały kumite, a potem już uroczysta dekoracja zawodników i oficjalne zakończenie turnieju.

Współorganizatorem Pucharu Mazur Otwartych Mistrzostw Województwa Warmińsko – Mazurskiego Karate Kyokushin/Shinkyokushin jest Urząd Miasta Ełku oraz MOSiR.

Kadra Ełckiego Klubu Karate Kyokushin liczy na podtrzymanie świetnej formy podopiecznych, a ci zaprezentowali się bardzo dobrze na zakończonych niedawno w Białej Podlaskiej Mistrzostwach Makroregionu Wschodniego i Międzywojewódzkiego Młodzików.

— Troje zawodników, trzy medale, niezły wynik. W Białej Podlasce odbyły się mistrzostwa makroregionu wschodniego i międzywojewódzkie mistrzostwa młodzików. Kumite młodzików Szymon Zawadzki II miejsce i kata III miejsce, kumite kadetek Oliwia Lewkowicz III miejsce. Dawid Lewkowicz i Oliwia dotarli również do finałów kata. Zawodnikom towarzyszyła Magdalena Malinowska jako trener oraz Marcin Wysocki sędzia — czytamy na FB ełckiego klubu.


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5