Boże Ciało w Ełku - bez procesji, ale z rozśpiewaną modlitwą

2021-06-03 17:17:23(ost. akt: 2021-06-03 17:42:11)

Autor zdjęcia: Diecezja Ełcka

Dzisiaj w Kościele Katolickim świętujemy Boże Ciało, a dokładnie Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Z tej okazji mieszkańcy miasta spodziewali się tradycyjnej procesji po ulicach miasta, ale do takiej nie doszło.
Po głównych uroczystościach, jakie odbyły się na Placu Jana Pawła II w Ełku zorganizowano swoistą procesję, ale w obrębie samego placu - do tzw. 4 stacji, przy których się modlono. O godz. 11:00 ksiądz biskup Jerzy Mazur odprawił uroczystą mszę świętą, na której pojawiło się naprawdę mnóstwo ludzi.

Obrazek w tresci

Obrazek w tresci

Pomimo braku tradycyjnej procesji, wierni tak naprawdę nie mogli być "zawiedzeni" całokształtem obchodów tego ważnego katolickiego święta, ponieważ dzień wcześniej, w wigilię Bożego Ciała, odbył się Wieczór Uwielbienia, przed którym modlono się na warsztatach śpiewu. Uroczystość odbyła się w amfiteatrze Ełckiego Centrum Kultury 2 czerwca.

– W tym roku pojawiła się nowa koncepcja, żeby poprzedzić Wieczór Uwielbienia warsztatami śpiewu” – mówi Daniel Szejda, współorganizator wydarzenia.

– Ten wieczór ma ogromną moc i działanie Ducha Świętego, który chce dotrzeć do naszych serc. Prowadzenie Ducha Świętego, w tym czasie, w moim życiu, przynosiło i mam nadzieję, będzie przynosić błogosławione owoce. Ożywiłam w sobie i rozkochałam się ponownie w Eucharystii. Chwała Panu za ten czas – mówi Anna, uczestniczka warsztatów wokalnych i wieczoru uwielbiania.

W nabożeństwie uczestniczył bp. Jerzy Mazur, biskup ełcki, który na zakończenie modlitewnego czuwania udzielił zebranym uroczystego błogosławieństwa.

To już trzeci raz jak ełczanie oraz wierni z różnych zakątków diecezji gromadzili się na wspólnej modlitwie. Ostatni Wieczór Uwielbienia odbył się dwa lata temu.

Obrazek w tresci

opr. MCH


2001-2025 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 7B