Budowa Centrum Senioralnego na finiszu

2021-05-26 21:29:10 (ost. akt: 2021-05-26 21:40:38)

Autor zdjęcia: Caritas Diecezji Ełckiej

Na osiedlu Jeziorna, w pobliżu szpitala, powstaje drugi obiekt, w którym opiekę znajdą seniorzy. Prowadzi do Caritas Diecezji Ełckiej.
Od kilku już lat Caritas Diecezji Ełckiej prowadzi dom opieki dla seniorów i osób somatycznie przewlekle chorych, które potrzebują całodobowego wsparcia. Placówka dysponuje 71 miejscami. Oferuje całodobową opiekę pielęgniarską i opiekuńczą, terapię zajęciową, rehabilitację ogólnousprawniającą. Posiada pokoje 1-, 2-, 3- osobowe z łazienkami. Jego mieszkańcy mogą korzystać z gabinetu medycyny doraźnej, kuchni pomocniczej, jadalni, pokojów dziennych z telewizją, pracowni terapii zajęciowej, sali rehabilitacyjnej oraz tarasu. W obiekcie znajduje się kaplica, gdzie mieszkańcy mają możliwość uczestnictwa w Eucharystii i nabożeństwach oraz indywidualnej modlitwy.

Obecnie trwa budowa drugiego, podobnego obiektu, również z myślą o seniorach. Ten będzie nieco większy i znajdzie się w nim miejsce dla 90 osób.

— W najbliższych miesiącach planujemy częściowe oddanie do użytku nowo wybudowanego obiektu. Trwają prace przy zagospodarowaniu terenu wokół — informują pracownicy Caritas Diecezji Ełckiej. — Wszystko odbywa się etapami. To bardzo duży koszt. Każda symboliczna złotówka przekazana na ten cel przybliża do powstania miejsca, gdzie starsi ludzie będą mogli godnie żyć. Zachęcamy do duchowego i materialnego wsparcia tego dzieła.

CDE, tom

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5