W pożarze stracili rodzinny dom. Zbierają pieniądze na jego odbudowę

2021-05-23 11:19:46(ost. akt: 2021-05-23 17:24:59)

Autor zdjęcia: FB/OSP w Prostkach

Pożar wybuchł w nocy. Akcja gaśnicza trwała ponad 8 godzin. Dom niestety nie nadaje się do zamieszkania. Na szczęście wszyscy domownicy przeżyli.
W środę po godzinie 23 strażacy zostali wezwanie do pożaru w miejscowości Śniepie w gminie Ełk. Pożar powstał w budynku gospodarczym, który z wiatrem przeniósł się na dom. Jeszcze przed przybyciem pierwszych jednostek z domu ewakuowały się 3 osoby, które nie odniosły obrażeń. W wyniku pożaru dachy obu budynków zawaliły się do środka. Pożar udało się opanować dopiero po ponad 8 godzinach. Z ogniem walczyło 41 strażaków.

Fot. FB/OSP w Prostkach

— Akcja była bardzo utrudniona, ponieważ w pobliżu nie było hydrantów i wodę trzeba było dowozić ze znacznych odległości. Ponadto w budynku gospodarczym składowane były duże ilości drewna, które również objęte były pożarem — relacjonują strażacy z OSP w Prostkach, którzy brali udział w akcji gaśniczej.

Dogaszanie zgliszczy trwało do czwartkowego poranka. Dom niestety nie nadaje się do zamieszkania. Rodzina chce odbudować swój dom. W tym celu uruchomili zbiórkę pieniędzy w serwisie pomagam.pl.

Fot. FB/OSP w Prostkach

— Jeszcze dzień przed tragedią nasze dzieci Julia i Szymon prosili nas "pojedźmy do babci Zosi na 3 dni, w odwiedziny". Poranny telefon, że babcia jest w szpitalu z powodu załamania nerwowego, a rodzinny dom spalony, spowodował płacz, płacz, płacz i roztrzęsienie nas wszystkich. Nasze myśli były jednoznaczne, że nie dzieje się to naprawdę, że to tylko zły sen — opowiada Michał Barszcz, syn właścicieli domu.

Jak dodaje dom nie był ubezpieczony, a rodzice utrzymywali się z renty i nie mieli oszczędności.

— Rodzice zawsze służyli wszystkim pomocą, nigdy nie byli obojętni na ludzką krzywdę. Nie mają wielkich potrzeb, ale są bardzo przerażeni co będzie dalej, bo utracili cały dorobek swojego życia. Każda złotówka pomoże w odbudowie ukochanego domu i wierzymy, że uda się wrócić do lepszego jutra — dodaje Michał Barszcz.

Na miejscu był m.in. wójt gminy Ełk. Gmina zorganizowała pogorzelcom pomoc. Teraz rodzina liczy na wsparcie ludzi dobrej woli.

Jak można pomóc rodzinie? Tutaj znajdziecie więcej informacji o zbiórce pieniędzy dla pogorzelców ze wsi Śniepie w gminie Ełk.

Fot. FB/OSP w Prostkach

Fot. FB/OSP w Prostkach

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. magda #3067038 24 maj 2021 14:32

    Zawsze się zastanawiam nad sensem lania wody przez strażaków w budynek który na 100% jest do zburzenia. Nie lepiej dać się spalić wszystkiemu? Przy rozbiórce byłoby mniej pracy, a tak pozostaje wszystko nadpalone, belki, meble itd.

    odpowiedz na ten komentarz

  2. Grzes #3066990 23 maj 2021 20:51

    To trzeba było się ubezpieczyć !!!

    odpowiedz na ten komentarz

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5