Były pięściarz z Ełku walczy na dzisiejszej Gromdzie

2021-05-07 18:10:22 (ost. akt: 2021-05-07 18:24:21)

Autor zdjęcia: Gromda

Dzisiaj o godz. 20:00 ełczanin Piotr Samełko zawalczy na turnieju „Gromda” – zdobywającej sobie coraz większą rzeszę fanów formule walki, w której zawodnicy biją się na gołe pięści.
„Gromda” to stosunkowo nowa formuła sportów walk w naszym kraju. Zawodnicy walczą na gołe pięści, bez jakichkolwiek osłon dłoni w postaci rękawic. Nie mają też kasków. Naprzeciw siebie staje dwóch gladiatorów, a walka trwa, aż jeden z nich nie będzie w stanie kontynuować pojedynku.

Walki toczone na „Gromdzie” są krwawe i intensywne, nierzadko kończą się spektakularnymi nokautami i właśnie dlatego rywalizacja na gołe pięści zyskuje sobie w naszym kraju coraz większą rzeszę fanów.

Do tej pory przeprowadzono już 4 gale „Gromdy”, a na dzisiejszej – 5 – zawalczy Piotr Samełko, brązowy medalista bokserskich mistrzostw Polski seniorów w wadze ciężkiej z 2010 roku. Prywatnie Piotr jest bratem Cezarego, dwukrotnego wicemistrza Europy, brązowego medalisty MP juniorów (2009, waga półciężka), byłego pięściarza zawodowego, a obecnie trenera personalnego operującego pod własną marką Fizol Project. Cezary pomagał Piotrowi w przygotowaniach do gali „Gromdy”.

W obecnej edycji turnieju oprócz Piotra Samełki zawalczy 7 zawodników turniejowych, którym na potrzeby gali opracowano pseudonimy. I tak mamy m.in. Mario, Bubu, Glebę, Balboę, Boykę, czy Bochena. Piotr „Piecia” Samełko zmierzy się w swojej pierwszej walce (wygrany przechodzi dalej) z Psycho. Oprócz 8 zawodników turniejowych, na gali odbędą się również tzw. extra fighty, w których wezmą udział wojownicy z poprzednich edycji, w tym zwycięzca wielkiego finału na Gromdzie 3, Mateusz „Don Diego” Kubiszyn.

Piecia i Psycho mieli okazję spojrzeć sobie w oczy na face to face, które odbyło się wczoraj (czwartek, 6 maja). Piotr był niesamowicie opanowany, w przeciwieństwie do rywala – w pewnym momencie „zamaskowany” Psycho próbował przestraszyć byłego wicemistrza wagi ciężkiej, ale Pieci nie drgnęła nawet powieka. Wymowna była reakcja pilnującego obu fighterów Matusza Borka, który z uznaniem pokiwał głową widząc żelazne opanowanie Piotra. Wydaje się, że tym samym Psycho został już wczoraj nadgryziony psychicznie – czy dzisiaj będzie pożarty?

Fani walk na gołe pięści dowiedzą się o tym wieczorem – 5 gala „Gromdy” rozpoczyna się o godz. 20:00. Transmisja na żywo jest dostępna po wykupieniu PPV, co można zrobić np. poprzez stronę federacji.

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5