Startują konsultacje odnośnie zagospodarowania okolic stadionu

2021-04-21 17:47:40 (ost. akt: 2021-04-21 17:53:35)

Autor zdjęcia: UM w Ełku

Pierwsze spotkanie konsultacyjne z mieszkańcami dotyczące projektu planu miejscowego „Ełk-Stadion” odbędzie się jutro (22 kwietnia) w godz. 10.00-13.00 na skwerze przy ul. Piłsudskiego (za kolekturą lotto). Spotkanie będzie dotyczyło zagospodarowania właśnie tego terenu czyli parkingu i skweru za kościołem.
W ramach programu "Przestrzeń dla Partycypacji 2" w Ełku zaplanowano cykl spotkań konsultacyjnych z mieszkańcami, poświęconych planowaniu przestrzennemu. Każde ze spotkań odbywać się będzie w miejscach objętych konsultacjami.

Po konferencji online, która odbyła się 7 kwietnia, wprowadzającej w tematykę planowania przestrzennego, nadszedł czas, by spotykać się z mieszkańcami w terenie, dla którego przygotowywany jest plan miejscowy "Ełk- Stadion".

Pierwsze spotkanie odbędzie się już jutro (22 kwietnia) o godz. 10.00 i potrwa do godz.13.00. Konsultacje dotyczyć będą zagospodarowania terenu na osiedlu Północ I, przy ul. Piłsudskiego - parking i skwer za kościołem.

Punkt konsultacyjny będzie mieścił się na skwerze przy ul. Piłsudskiego (za kolekturą lotto, przy parkingu), a spotkanie odbywać się będzie w rygorze sanitarnym.

Dla miasta ważne jest uzyskanie opinii mieszkańców w tej sprawie. W trakcie spotkania pojawią się pytania: czy teren powinien zostać nienaruszony, czy mieszkańcy wolą zabudować ten teren blokami, a może wolą tutaj park czy plac zabaw?

Podczas spotkania będzie można również wypełnić ankietę. Ankieta dostępna jest także online w zakładce planowanie przestrzenne oraz TUTAJ

Kolejne spotkania konsultacyjne zaplanowano:

* 27 kwietnia - urzędnicy w parach będą chodzić po terenie objętym konsultacjami na osiedlu Północ I

* 6 maja - za blokami przy ul. Gdańskiej 33 i 35 (punkt konsultacyjny, spotkanie dotyczyć będzie zagospodarowania placu za blokami)

* 9 maja oraz 11 maja - urzędnicy w parach będą chodzić po terenie objętym konsultacjami na osiedlu Północ I. Konsultacje projektu planu miejscowego "Ełk- Stadion" potrwają do 31 maja 2021 r.

mat. UM w Ełku

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5