Nowy plac zabaw na Konieczkach

2021-04-21 13:53:33 (ost. akt: 2021-04-21 13:53:58)

Autor zdjęcia: elk.pl

Na osiedlu Konieczki w rejonie skrzyżowania ul. Kolonia z ul. Gen. Bora- Komorowskiego powstał nowy plac zabaw. Jego budowa rozpoczęła się pod koniec 2020 roku.
Na osiedlu Konieczki powstanie ogólnodostępny park. Stanie się on miejscem wypoczynku mieszkańców osiedla. Już teraz zamontowany został tam plac zabaw z różnymi urządzeniami, z których chętnie będą korzystali najmłodsi. Teren ten posiada nawierzchnię poliuretanową, która umożliwia zachowanie odpowiedniego bezpieczeństwa użytkownikom. Zamontowane zostały elementy małej architektury (ławki, kosze na śmieci).

Koszt inwestycji (nowego placu zabaw) to prawie 170 tys. zł. (ze środków miasta).

Kolejnym etapem inwestycji na os. Konieczki będzie budowa parku rekreacyjno – wypoczynkowego, w którym znajdzie się m.in.: fontanna, ścieżki piesze, zieleń, system oświetlenia, monitoring, elementy małej architektury ( kosze, meble miejskie, stojaki na rowery).

Budowa parku zaplanowana jest do realizacji w przyszłym roku (jednak uzależniona jest od pozyskania środków zewnętrznych). Bedzie to kolejna taka inwestycja w Ełku. Podobne parki rekreacyjno – wypoczynkowe są wybudowane na osiedlu Tuwima (2 parki) oraz na osiedlu Grunwaldzkim (1 park).

elk.pl

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5