Natalia zawalczy z Niemką o ćwierćfinał Mistrzostw Świata

2021-04-17 11:36:41 (ost. akt: 2021-04-17 12:22:37)

Autor zdjęcia: Natalia Kuczewska/FB

Już dzisiaj Natalia Kuczewska stoczy swój drugi pojedynek na Młodzieżowych Mistrzostwach Świata w Kielcach. O godz. 14:00 zmierzy się z reprezentantką Niemiec, Julianą Kebschull. Transmisja na żywo na TVP Sport oraz na PZB TV (Youtube)
Zawodniczka MKB Mazur Ełk na prestiżowych zawodach odbywających się w Kielcach reprezentuje nasz kraj w kategorii wagowej 48 kg. W swojej pierwszej walce eliminacyjnej Natalia Kuczewska zdecydowanie wygrała z Ukrainką, Yuliją Peleschuk po ciekawym pojedynku, w którym – zwłaszcza w pierwszej rundzie – było dużo bezpośredniej bijatyki.

Od drugiej rundy ełczanka złapała już luz na nogach i wykorzystywała swoje ringowe atuty – dynamikę, szybkie serie ciosów oraz niezłe wyczucie dystansu. Z kolei Ukrainka po początkowym szukaniu szansy w bezpośredniej wymianie ciosów, próbowała otwierać sobie naszą zawodniczkę ciosami na korpus, ale Kuczewska błyskawicznie starała się skracać dystans i nieustannie kąsała kombinacjami zawodniczkę naszych wschodnich sąsiadów.

Dzisiaj o godz. 14:00 na ringu A ełczanka zmierzy się z Julianną Kebschull, Niemką, którą już dwa razy skarciła w ringu i to na jej własnym terytorium – zawodach Brandenburg Cup 2021, które rozgrywały się na początku marca. Ełczanka wygrała je w świetnym stylu.

Biorąc powyższe pod uwagę, uzasadnione będzie stwierdzenie, że teoretycznie ten pojedynek może być na naszej zawodniczki łatwiejszy, niż jej pierwsza walka na Mistrzostwach Świata. Co prawda Niemka to solidna pięściarka, ale należy wziąć pod uwagę tutaj aspekt psychologiczny – Juliana już dwa razy musiała uznać wyższość Natalii i ta świadomość może ją lekko paraliżować w ringu. Ponadto Natalia wydaje się być zawodniczą turniejową – „rozkręca” się z każdą kolejną walką, a to u pięściarzy i pięściarek rzadka cecha.

Wygrana tego pojedynku zmierzy się w ćwierćfinale ze zwyciężczynią pary: Dija Bajalyte (Litwa) vs Susma Tamang (Nepal).

Natalia Kuczewska vs Juliana Kebschull – godz. 14:00, ring A. Pojedynek ełczanki można będzie oglądać na żywo na TVP Sport oraz na kanale PZB TV (Youtube)

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5