Ponad 18,5 tys. zaszczepionych

2021-04-12 12:12:10 (ost. akt: 2021-04-12 12:49:50)

Autor zdjęcia: KP PSP Ełk

Przybywa osób, które zaszczepiły się przeciwko COVID-19. W powiecie ełckim pierwszą dawką zaszczepiło się ponad 18,5 tys. osób. Drugą dawką — nieco ponad 4,2 tys.
Ponad pół tysiąca szczepień wykonano wczoraj w Ełku — tak wynika z danych publikowanych przez Ministerstwo Zdrowia. Łącznie do tej pory w Ełku udało się zaszczepić 18 589 osób. Daje to nam jeden z najlepszych wyników w regionie. Drugą dawką zaszczepiono dotychczas 4 209 osób.

Jak usłyszeliśmy w ełckich przychodniach, chętnych do szczepień nie brakuje. Wizyty pacjentów umawiane są na konkretne godziny.

— Szczepiłam się w szpitalu na osiedlu Jeziorna. Chwilę musiałam poczekać w kolejce, potem krótka wizyta u lekarza i zastrzyk. Musiałam jeszcze, ta na wszelki wypadek, zaczekać z 15 minut po szczepieniu i po wszystkim. Drugą dawkę mam dostać w czerwcu — mówi Pani Marianna. — Po szczepionce czułam się bardzo dobrze. Następnego dnia jedynie bolała mnie trochę ręka w miejscu, gdzie była podawana szczepionka i to wszystko.

Ełczanie mogą się szczepić w dwóch ełckich szpitalach oraz kilku przychodniach — przy ulicach Kościuszki, Bahrkego, Grodzieńskiej, Tuwima i Jana Pawła II. W szpitalu Pro-Medica funkcjonuje Punkt Szczepień Węzłowo-Populacyjny, który w kwietniu planuje szczepienia około 1 500 osób tygodniowo.

W Ełku zaplanowano uruchomienie dwóch Punktów Szczepień Masowych. Jeden będzie zlokalizowany w szpitalu Pro-Medica na osiedlu Jeziorna, drugi w Zespole Szkół nr 6 przy ulicy Kajki 4. Szczepienia w punktach będzie realizował personel medyczny szpitala Pro-Medica.

Uruchomienie punktów planowane jest od 5 maja. Ostateczny termin otwarcia punktów zależy od dostarczenia szczepionek. Szczegółowe zasady funkcjonowania nowych punktów są w trakcie ustaleń z podmiotem realizującym szczepienia.

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5