Pięściarka z Ełku powalczy o tytuł Młodzieżowej Mistrzyni Świata

2021-04-06 20:34:54 (ost. akt: 2021-04-06 20:40:45)

Autor zdjęcia: PZB

BOKS || Ełcki akcent na wielkiej imprezie – na MMŚ w boksie zawalczy podopieczna MKB Mazur Ełk, Natalia Kuczewska. Utalentowana pięściarka wypracowała na turniej świetną formę i teraz zamierza przekuć ją na medal dla naszego kraju.
W najbliższą sobotę (10 kwietnia) w Kielcach rozpoczyna się prawdziwe święto pięściarstwa – Młodzieżowe Mistrzostwa Świata Kobiet i Mężczyzn w Boksie. W dniach 10 – 24 kwietnia stolica województwa świętokrzyskiego stanie się areną walki 80 ekip narodowych z całego świata. Organizatorzy szacują, że wliczając zawodników oraz ich sztaby w Kielcach może pojawić się nawet 3 tys. osób.

Na imprezie zaprezentuje się pięściarka z Ełku, Natalia Kuczewska, zawodniczka MKB Mazur Ełk. Podopieczna trenera Biryło to brązowa medalistka rozgrywanych niedawno Młodzieżowych ME, jest również Mistrzynią Polski. Startu w kieleckich MŚ nie mogła się doczekać.

- Już tylko 5 dni do Mistrzostw Świata Juniorek w Boksie - największego wyzwania do tej pory w mojej karierze sportowej 3majcie kciuki . Jest siła, jest moc. Wesołych Świąt – czytamy w poniedziałkowym (5 kwietnia) wpisie na oficjalnym profilu FB ełckiej pięściarki.

Natalia Kuczewska formę na wielką imprezę buduje w zasadzie od udanych dla niej Mistrzostw Europy. W międzyczasie zdążyła rozgrzać pięści na rozgrywanym w Niemczech Brandenburg Cup. Polka dwukrotnie bezproblemowo porozbijała w turnieju reprezentantkę gospodarzy i stanęła na najwyższym stopniu podium.

Obecnie młoda podopieczna Tadeusza Biryło przebywa wraz ze swoimi sympatycznymi koleżankami-pięściarkami na zgrupowaniu kadry narodowej w Cetniewie. Dziewczyny szlifują technikę, trenują oraz odpoczywają. Klubowy trener Natalii zapewnia, że jego podopieczna jest w gazie.

- Przed wyjazdem Natalia była w świetnej formie i zwróciłem jej uwagę, że gdy tylko zauważy, że coś jest nie tak lub że coś ją pobolewa, niech od razu zgłasza to sztabowi. Na kadrze jest świetne zaplecze do odnowy biologicznej, a ona musi po prostu utrzymać wypracowaną, wysoką dyspozycję – mówi Tadeusz Biryło, który jest oczywiście w regularnym kontakcie ze swoją podopieczną.

W MMŚ Kobiet i Mężczyzn w Boksie wezmą udział zawodnicy w wieku 17 i 18 lat. Rywalizacja będzie prowadzona w aż dziesięciu kategoriach wagowych (mężczyźni oraz kobiety). Areną zmagań będzie Hala Legionów w Kielcach.

Warto także wspomnieć, że o prawo do zorganizowania tej prestiżowej imprezy ubiegało się aż kilkanaście państw. Finalnie postawiono na nasz i to świetna wiadomość ponieważ Mistrzostwa po raz pierwszy w 100 letniej historii polskiego pięściarstwa (niemal tyle lat istnieje Polski Związek Bokserski, do „setki” brakuje mu 2 lat), odbędą się właśnie u nas.

Natalia Kuczewska na MŚ w Kielcach będzie reprezentowała nasz kraj w kategorii 48 kg. Wraz z nią startuje jeszcze 9 polskich pięściarek.

- Do ostatniego momentu trwała walka o miejsce w składach naszych reprezentacji. Życzymy jak najlepszych występów na kieleckich ringach wszystkim powołanym i jednocześnie dziękujemy za rywalizację na treningach do końca tym juniorkom i juniorom, którzy nie znaleźli się w reprezentacji na Mistrzostwa Świata – mówią selekcjonerzy Tomasz Dylak i Dariusz Kochanowski.

Ełczanka na zawodach może trafić na swoją „pogromczynię” z Mistrzostw Europy, świetną Rosjankę Dianę Ermakovą.

- Już wtedy bardzo ładnie z nią walczyła i może być tak, że obie na siebie w turnieju „wpadną”. Natalia jest w dobrej formie więc teraz może być tylko lepiej – mówi trener klubowy ełckiej pięściarki.

Trener Biryło nie planuje jechać do Kielc i „przeszkadzać” jej w turnieju, ale nie wyklucza, że pojawi się w roli zagorzałego kibica w przypadku dostania się swojej podopiecznej do strefy medalowej.

Eksperci pięściarstwa olimpijskiego zauważają talent Kuczewskiej i widzą ją w roli poważnej kandydatki do medalu, czego oczywiście wszyscy jej chyba życzymy.

fot. PZB

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5