Trwa akcja szczepień w szpitalu wojskowym

2021-03-30 08:28:23 (ost. akt: 2021-03-30 08:31:09)

Autor zdjęcia: Alina Laskowska

24 marca w całej Polsce ruszyły szczepienia służb mundurowych. W tym tygodniu zaszczepionych zostanie tysiąc żołnierzy. Szczepią się również pozostałe służby mundurowe.
W obecnym tygodniu przewidziano 1 000 szczepień żołnierzy bezpośrednio zaangażowanych w zwalczanie epidemii w VIII Obwodzie Profilaktyczno-Leczniczym — informuje ppor. Urszula Orłowska. — Ponadto 1 Wojskowy Szpital Kliniczny z Polikliniką SPZOZ-Filia w Ełku szczepi również pozostałe służby mundurowe w tym policje, straż pożarną oraz straż miejską. Realizujemy cały czas szczepienia populacyjne, zgodnie z przyjętym kalendarzem szczepień.

29 marca zostali zaszczepieni pierwsi funkcjonariusze Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej. Oddział mający swoją siedzibę w Kętrzynie ma swój własny punkt szczepień na terenie kętrzyńskiej jednostki. Pierwszego dnia pojawili się w nim funkcjonariusze z placówek m.in. w Bezledach i Braniewie.

Mamy około 65 % chętnych funkcjonariuszy naszego oddziału do zaszczepienia się przeciwko covid-19. Są to szczepienia dobrowolne i jako pierwsi są szczepieni funkcjonariusze z granicy — mówi kpt. SG Mirosława Aleksandrowicz, rzecznik prasowy Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej.

Szczepię się, ponieważ wybrałem zdrowie podróżnych, swoje oraz rodziny — uzasadnił swoją decyzję jeden z funkcjonariuszy z Placówki SG w Bezledach, który jako pierwszy ze wszystkich poddał się szczepieniu.

tom, car

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5