Hart ducha i stali – SERWISTAL wspiera sportowe talenty

2021-03-29 13:34:27 (ost. akt: 2021-06-11 13:47:28)

Autor zdjęcia: Serwistal

Czym charakteryzuje się rzetelnie prowadzona firma? Świetną rentownością? Dobrą opinią wśród partnerów biznesowych? Jak najbardziej, ale jest jeszcze coś, co sprawia, że dobrze prowadzone przedsiębiorstwo wyrasta na cenioną markę biznesową. Tak jest w przypadku firmy SERWISTAL, Głównego Mecenasa naszego Plebiscytu na Najpopularniejszego Sportowca Powiatu Ełckiego 2020
SERWISTAL to prężnie działająca ełcka firma, która jest cenionym producentem wyrobów stalowych i aluminiowych. Produkty SERWISTAL-u wędrują na cały kraj i Europę - korzystają z nich przeróżne branże, w tym motoryzacyjna, budowlana czy też AGD. Klientami przedsiębiorstwa są setki firm, zarówno tych operujących na naszym, krajowym rynku, jak i na rynkach zagranicznych. Co ważne, większość z nich to stali i zaufani Klienci SERWISTAL-u.

To zasługa tego, że SERWISTAL jest w stanie zrealizować nawet najbardziej wymagające zamówienia Klientów, co idzie w parze z dążeniem do perfekcji, zarówno w zakresie jakości jak i terminowości. Co istotne, firma nieustannie się rozwija.

Jednak jest jeszcze coś, co sprawia, że SERWISTAL to przedsiębiorstwo wyjątkowe. I wcale nie chodzi tu o stale rosnącą liczbę Klientów ełckiej firmy. SERWISTAL jest firmą, która wychodzi poza „biznesowy” aspekt swojej działalności i jest także aktywna na polu wspierania lokalnej społeczności.
Regularnie przyłącza się do przeróżnych akcji prospołecznych i wydarzeń kulturalnych.

Ale nie tylko, ponieważ SERWISTAL również i sam występuje w roli bezpośredniego architekta akcji pomocowych. Pomaga m.in. poszkodowanym rodzinom z powiatu ełckiego w trudnym dla nich czasie - po pożarach lub znajdującym się w ciężkiej sytuacji zdrowotnej. SERWISTAL zorganizował również kilka lat z rzędu pomoc najbardziej potrzebującym rodzinom z powiatu ełckiego. Jest obecny wszędzie tam, gdzie przyda się mocna i sprawdzona pomocna dłoń.

Fot. arch. firmy SERWISTAL

— SERWISTAL jest firmą, która stara się być zawsze blisko ludzi, zwłaszcza tych w potrzebie. Przyłączanie się do ogólnopolskich i lokalnych akcji charytatywnych jest dla nas bardzo naturalne i uznajemy to za formę społecznej odpowiedzialności lokalnych przedsiębiorców. Pomagamy lokalnie także sami organizując różne akcje i dokładnie widzimy, jakie ta pomoc przynosi skutki. Tutaj pracujemy, tutaj żyjemy i przede wszystkim chcemy, żeby w regionie ełckim żyło się dobrze — tłumaczy Prezes Zarządu Wiesław Mieczkowski

SERWISTAL stara się pomagać wielowymiarowo. Trzeba wspomnieć, że firma została swego czasu pierwszym i jedynym w Ełku Inwestorem Społecznym Szlachetnej Paczki, w której brała też udział kilkakrotnie jako darczyńca. Firma Wzięła też udział w tegorocznym 29 finale WOŚP, w którym wystawiła na aukcji allegro 6 lotów widokowych, wszystkie zostały wylicytowane, z czego jesteśmy i my niezmiernie dumni. Kierownikiem lotów został nieoceniony Prezes SERWISTAL-u.

— Niejednokrotnie również okazujemy wsparcie pracownikom w trudnym dla nich czasie, szczególnie kiedy mają duże problemy zdrowotne. Każdy z nas angażuje się w akcje pomocowe, tak było np. w przypadku naszych ełczanek Hani i Anity. To świetnie pokazuje, jakim potrafimy być zgranym i wspierającym się zespołem. Jak wiadomo siła stali nie ma granic — podkreśla Prezes Mieczkowski.

W ramach podejmowanych przez firmę prospołecznych działań SERWISTAL wspiera również szeroko pojęty sport. Szefostwo oraz pracownicy przedsiębiorstwa regularnie angażują się we wszelkie działania pomocowe na tym polu – i co ważne – czerpią z tego czystą radość. Dlaczego?

W pracownikach Serwistal-u drzemie również sportowy duch. To osoby kreatywne, otwarte, lubiące podejmować nowe wyzwania, takie które chcą rozwijać swój potencjał oraz potrafią planować i konsekwentnie realizować wytyczone cele. „Stalowa” ekipa SERWISTAL-u wzięła udział m.in. w maratonie oraz triathlonie w Ełku, jak i wspiera inne, mniejsze i większe imprezy sportowe.

Biorąc powyższe pod uwagę nie może zatem dziwić, że to właśnie SERWISTAL został głównym Mecenasem organizowanego przez nas Plebiscytu na Najlepszego Sportowca Powiatu Ełckiego 2020.2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5