Dają młodym sportowcom energię do rozwoju

2021-03-29 11:40:38 (ost. akt: 2021-04-01 11:44:52)   Artykuł sponsorowany
Energoutil wychodzi znacznie poza stereotyp doskonale działającego lokalnego biznesu. Ta ceniona na rynku marka, z którą współpracują partnerzy z całego świata mocno stawia na wspieranie lokalnego społeczeństwa, niezależnie czy mówimy o wsparciu sensu stricte, czy występowaniu w roli mecenasa różnych przedsięwzięć, w tym sportowych.
Firma mająca siedzibę w Nowej Wsi Ełckiej już od 30 lat świadczy swoje usługi współpracując z zakładami i przedsiębiorstwami nie tylko z naszego regionu. Energoutil na przestrzeni lat wyrobił sobie wśród nich opinię sprawdzonego partnera, co zawdzięcza rzetelnej organizacji wewnętrznej oraz niezawodności.

Pracownicy pracują w trzy- i dwuzmianowym systemie, a wszystko po to, by firma mogła sprostać regulacjom weterynaryjnym wprowadzonym przez Unię Europejską. Energoutil może poszczycić się tym, że spełnia wszystkie standardy, co jasno wynika z pozytywnych ocen kontrolnych, które są często przeprowadzane przez przeróżne inspekcje. Produkty Energoutilu wędrują na cały świat, są np. niezwykle cenione w krajach Dalekiego Wschodu i Orientu.

Niewielu wie, że Energoutil to także dostawca ciepła i energii elektrycznej do setek domów w naszym regionie. Pozostała z procesu produkcyjnego część energii cieplnej w formie gorącej pary za pomocą silnika parowego i generatora przetwarzana jest na energię elektryczną. Energia ta odprowadzana jest do publicznej sieci energetycznej. Ponieważ produkowana jest z biopaliwa nazywamy ją tzw. zieloną energią. Podobnie jest z ciepłem - to dzięki Energoutilowi w około tysiącu ełckich mieszkań jest zimą ciepło.

Bardzo istotne z punktu widzenia lokalnej społeczności jest to, iż Energoutil to firma rodzinna. Zarządzają nią ludzie, którzy wzrastali wśród nas i doskonale zdają sobie sprawę z problemów występujących w regionie i potrzeb naszych małych społeczności. Dzięki rzetelnemu zarządzaniu Energoutil nieustannie może się rozwijać, co pozwala firmie realizować jeszcze jedną, niezwykle istotną misję – wspieranie lokalnych społeczności i inwestowanie w potencjał „ludzki” regionu.

„Pomaganie” zaczyna się już w samej firmie, gdzie każdy pracownik może liczyć na pomocną dłoń kolegów i koleżanek oraz empatyczne, ludzkie podejście władz firmy. Nie licząc niezwykłej solidarności wewnętrznej, Energoutil jest w pełni zaangażowany w niesienie pomocy poza „siebie” i to w przeróżny sposób, czy mówimy o bezpośrednich jej formach, czy też o występowaniu w bardzo istotnej roli mecenasa sportu.

Firma regularnie bierze udział w przeróżnych akcjach pomocowych, dość wspomnieć, że Energoutil angażował się przy Szlachetnej Paczce. Realizuje się także w niesieniu wsparcia osobom ubogim, regularnie wspomaga potrzebujących, tak jak np. biorąc udział w akcji „1000 Gwiazdkowych Prezentów”, dzięki czemu wiele rodzin mogło mieć „prawdziwe” Święta - z prezentami pod choinką.

Skoro wspomnieliśmy o choinkach to naturalnym będzie wspomnieć, iż Energoutil jest również zaangażowany w prowadzenie akcji nasadzeń drzewek. Idea ekologii i ochrony środowiska jest tej rodzinnej firmie bardzo bliska.

Energotuil doskonale odnalazł się również na polu wspierania najmłodszych uczestników lokalnego życia społecznego. Firma regularnie bierze udział w naszej akcji „Pamiętaj o Drugim Śniadanku”, która polega na obdarowaniu pierwszoklasistów śniadankami oraz przekazaniu im także cennej wiedzy na temat dobrze skomponowanej diety. Drugie śniadanie sprzyja też kształtowaniu dobrych nawyków żywieniowych u dziecka, a dzięki pudełeczkom ze smakowitą zawartością, ufundowanym przez Energoutil, maluchy będą pamiętać, aby przywiązywać wagę do jego roli.

W ostatniej edycji akcji wraz z p. Edytą Bańkowską-Bobryk, zastępcą prezesa zarządu spółki, odwiedziliśmy dwie szkoły: Szkołę Podstawową nr 5 w Ełku oraz Zespół Szkolno-Przedszkolny w Nowej Wsi Ełckiej.

Fot. arch. firmy Energoutil

Energoutil prowadzi także działania wspierające sportowy rozwój lokalnej społeczności, jak i pomaga indywidualnym talentom w szlifowaniu ich kunsztu. Dwa lata temu przedsiębiorstwo rodzinne z Nowej Wsi Ełckiej zostało sponsorem MKS Mazura Ełk, co władze ełckiego klubu bardzo sobie chwalą. W roli sportowego mecenasa Energoutil występuje także wspierając Fundację Rozwoju Sportu 4ALL, której hasłem przewodnie brzmi „Łączymy ludzi poprzez sport”. Dzięki temu drużyna KS Dream Ełk rywalizuje w III lidze siatkówki.

— Cały czas kogoś wspieramy, czy to indywidualnych sportowców, czy też grupy. To ważna część działalności naszej firmy — mówi prezes zarządu spółki Energoutil, Andrzej Laskowski.

Co ważne, prosportowa działalność firmy nie jest prowadzona ot tak, dla zasady. Z zalet promowania aktywności fizycznej w jakiejkolwiek formie zdaje sobie sprawę sam Prezes, który – chociaż skromnie zastrzega, że nie uznaje się za sportowca i nie ma swojej wyraźnie ulubionej dyscypliny – jest całkiem wszechstronnie „zaktywizowany” ruchowo.

— Tak naprawdę lubię praktycznie wszystko, ale nie ma takiego sportu, którym zajmuję się bardzo regularnie. Dwa, trzy razy w roku pojadę na narty, jak są dobre czasy to raz w roku pojadę nurkować. Staram się ćwiczyć codziennie, ale nie jestem sportowcem. Robię to dla siebie — uchyla rąbka sportowej tajemnicy będący zawsze w dobrej formie Andrzej Laskowski.

Czy zatem kogoś może dziwić, że postanowiliśmy zaprosić przedsiębiorstwo Energoutil, aby zostało zaufanym Mecenasem organizowanego przez nas Plebiscytu na Najpopularniejszego Sportowca Powiatu Ełckiego 2020 r.?

— Jak najbardziej trzeba wspierać naszych młodych sportowców. Z chęcią to robimy ponieważ bez inwestowania w młodzież poważny sport nie może później współpracować. To ważne szczególnie w tych trudnych dla nas wszystkich czasach — tłumaczy fakt zaangażowania się w nasz sportowy plebiscyt Prezes Laskowski.


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5