Rozpoczną piłkarską wiosnę meczem z Pisą Barczewo

2021-03-18 15:00:00(ost. akt: 2021-03-18 16:00:47)

Autor zdjęcia: MKS Mazur Ełk

PIŁKA NOŻNA || W najbliższy weekend ruszają rozgrywki w IV lidze, co na pewno jest świetną wiadomością dla fanów futbolu w wykonaniu ełckiego Mazura. Klub solidnie szlifował formę w serii sparingów. Ma też nowy zestaw strojów na mecze wyjazdowe.
Ostatnio pisaliśmy o mającej ruszyć lada chwila nowej stronie klubowej ełckiego Mazura i proszę! W dniu emisji ubiegłego wydania naszego tygodnika (12 marca) MKS oficjalnie pochwalił się nią na swoim FB.

Znajdziemy na niej wszystko to, o czym opowiadał nam szef od spraw marketingowych Mazura, Dawid Murawski. Są terminarze i czytelna ligowa tabela, dział z newsami dotyczącymi klubu, jak i efektownie zaprezentowana kadra zawodników. Dzięki umieszczonym odnośnikom do ich własnych social mediów fani ełckiej piłki mogą znacznie łatwiej śledzić karierę swoich ulubieńców, również być może poznać ich od „pozaboiskowej” strony.

Tego samego dnia (12 marca) klub zaprezentował także sylwetkę nowego nabytku. Do MKS-u dołączył Arkadiusz Karbownik. 23-letni obrońca przeszłości grał w młodzieżowej drużynie Polonii Warszawa, a jeszcze wcześniej w Ronie 03 Ełk oraz Mazurze Ełk na szczeblu Centralnej Ligi Juniorów.

W roli swoistych piłkarskich jaskółek futbolowej wiosny wystąpiły najmłodsze roczniki ełckich klubów. 13 i 14 marca w hali sportowej Salosu rozgrywany był jeden z turniejów Don Bosco Cup. W sobotę pod „wodzą” trenera Jarosława Jakucewicza (zastępował trenera Berezovskyiego) piłką cieszyli się chłopcy z rocznika 2009 Akademii Piłkarskiej Mazura. Z kolei w niedzielę popisywał się rocznik 2013 (+ 2 skrzatów – 2014 i 2015). W turnieju Don Bosco brały udział także dwie drużyny z ełckiej Rony (rocznik 2013 i młodsi).

We wtorek, 16 marca, MKS Mazur Ełk zaprezentował nowy wzór trykotów, w jakich kadra seniorska klubu będzie wybiegała na boisko w roli gości. Wyjazdowe stroje wyróżniają się oryginalnym wzorem i stonowaną ciemnoniebiesko-białą kolorystyką. Piłkarze prezentują się w nich naprawdę nieźle.

Będą mieli do tego okazję już niedługo bo zapadła oficjalna decyzja o tym, że zgodnie z planem rusza wiosenna runda forBET IV Ligi, co na pewno cieszy fanów piłki nożnej.

Przez ostatnie dni wspólnie z klubami pracowaliśmy nad możliwością startu rundy wiosennej w rozgrywkach forBET IV Ligi w zgodzie z zapisami rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii — czytamy na oficjalnej stornie Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej.

Tym samym WMZPN uznał, że finalnie wszystkie kluby forBET IV Ligi spełniają warunki określone w rozporządzeniu, a zatem nic nie stoi na przeszkodzie, aby runda wiosenna ruszyła zgodnie z planem.

Co prawda pierwszy mecz Mazura w nowych trykotach to będzie spotkanie zaplanowane na 27 marca, kiedy to MKS pojedzie do Ornety zmierzyć się z „Błękitnymi”, ale już w tą sobotę, 20 marca wystąpi w roli gospodarza. Tego dnia pojawi się u nas ekipa Pisy Barczewo, która zajmuje obecnie 6. miejsce w ligowej tabeli. To będzie zapewne wymagający rywal ponieważ należy spodziewać się, iż przyjezdni będą głodni gry równie mocno, co cały czas zbierająca doświadczenie młoda kadra Mazura.

Podopieczni trenera Sobolewskiego podejmą gości z Pisy Barczewo już w sobotę, o godz. 15:00. Mecz zostanie rozegrany najprawdopodobniej na górnej, sztucznej płycie Stadionu im. Stefa Marcinkiewicza.

MKS Przypomina, że wszystkie mecze odbywają się bez udziału publiczności. Spotkania będzie można zobaczyć w Internecie, gdzie kluby, podobnie jak w rundzie jesiennej, będą udostępniać transmisje na żywo.

fot. MKS Mazur Ełk

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5