Do Castoramy tylko w maseczce? Taki mamy regulamin...

2021-03-16 14:47:48 (ost. akt: 2021-03-16 15:04:33)
Castorama swoje drzwi dla klientów otworzy w najbliższą środę

Castorama swoje drzwi dla klientów otworzy w najbliższą środę

Autor zdjęcia: Aleksandra Szymańska

Nie chcieli wpuścić mnie do Castoramy w Ełku bez maseczki — żali się nam jeden z klientów. Jak się okazuje, sklep ma do tego prawo, bo na terenie sklepu obowiązuje wewnętrzny regulamin.
Pandemia koronawirusa daje się we znaki nam wszystkich. Ilość nakazów, poleceń i zaleceń jest tak duża i cały czas się zmienia, ze można się w tym pogubić.

W miniony weekend do ełckiego sklepu sieci Castorama na zakupy wybrał się mieszkaniec gmin Orzysz.

— W sobotę o godz. 17.00 nie zostałem wpuszczony do sklepu Castorama w Ełku. Ochroniarz mnie zatrzymał i powiedział, że bez maseczki nie wejdę do sklepu. Wyjaśniłem, że ze względów zdrowotnych nie mogę nosić maseczki i że mam stosowne zaświadczenie od lekarza, które mogę okazać. Nie był zainteresowany zaświadczeniem. Poprosiłem o wezwanie kierownika. Sytuacja z kierownikiem była taka sama. Wyjaśniał mi, że mają własny regulamin i że to prywatna posesja i mogą postępować według własnego regulaminu — pisze rozgoryczony całą sytuacją Pan Wojtek.

Na tym jednak nie poprzestał. Pojechał z prośbą o pomoc na ełcką komendę policji.

— Ku mojemu zdziwieniu oficer dyżurny odmówił pomocy, powtarzając to, co mówili w Castoramie — że to prywatna firma i mogą robić co chcą i nic Policji do tego — dodaje Pan Wojtek.

O komentarz do zaistniałej sytuacji poprosiliśmy przedstawicieli sieci sklepów Castorama.

— W związku z trwającym obecnie reżimem sanitarnym oraz w trosce o
bezpieczeństwo innych Klientów i naszych Pracowników, we wszystkich naszych sklepach wymagane jest szczelne zakrywanie ust i nosa za pomocą maseczek ochronnych. Wymóg ten jest zapisany w regulaminie porządkowym sklepu oraz szeroko komunikowany między innymi przy wejściu do obiektu oraz naszej stronie internetowej. Jeśli z powodów zdrowotnych nasz Klient nie może nosić maseczki oferujemy możliwość zakupu naszych produktów w formie bezkontaktowej np. prosząc pracownika sklepu lub zamawiając produkty na stronie castorama.pl z dostawą bezpośrednio do domu — czytamy w oświadczeniu przesłanym naszej redakcji.

O ocenę tej sytuacji poprosiliśmy też Powiatowego Rzecznika Praw Konsumenta. Jak mówi w rozmowie z nami, Castorama miała do tego prawo. Odpowiada bowiem za bezpieczeństwo zarówno swoich klientów i pracowników, dlatego nakazuje noszenie maseczek na terenie sklepu. Z drugiej tez strony umożliwia zrobienie zakupów osobom, które np. z przyczyn zdrowotnych nie mogą zakrywać ust i nosa.

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Tomasz St-k #3062704 17 mar 2021 11:39

  I bardzo dobrze. Wielki plus dla Castoramy. Powinno tak być we wszystkich sklepach. Bądź odpowiedzialny i zakładaj maseczkę. Jak nie pasuje to siedź w domu. Jak masz problemy zdrowotne to tym bardziej unikaj tłumów i wyślij znajomego po zakupy. Proste, ale dla niektórych to za trudne.

  Ocena komentarza: warty uwagi (7) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Emila #3062679 16 mar 2021 19:06

   Jak u Barei. Cham się uprze i go wpuść !!!

   Ocena komentarza: warty uwagi (23) odpowiedz na ten komentarz

  2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5