Sołtys Lipińskich Małych doceniona przez marszałka i wójta

2021-03-13 19:10:30(ost. akt: 2021-03-13 19:36:16)

Autor zdjęcia: Gmina Prostki

Podczas czwartkowej (11 marca) konferencji online, zorganizowanej z okazji Samorządowego Dnia Sołtysa, Marszałek Województwa złożył podziękowania sołtyskom i sołtysom za zaangażowanie i pracę, które w bardzo dużej mierze przyczyniają się do w rozwoju obszarów wiejskich. W tym roku wyróżnienie z rąk Marszałka Województwa Gustawa Marka Brzezina otrzymała Pani Daniela Połtarzycka, sołtyska wsi Lipińskie Małe.
Marszałek w swoim wystąpieniu powiedział o roli sołtysa, która w obecnej sytuacji związanej z pandemią, jest szczególnie trudna.

- Dziękuję za Wasz wielki trud i zaangażowanie w pracę na rzecz rozwoju „Małych Ojczyzn”, za podejmowanie i realizowanie trudnych wyzwań. Efekty tych działań, widzimy na co dzień i bardzo doceniamy, czego wyrazem są przyznane Państwu wyróżnienia. Gratuluję. Dziękuję za Państwa zapał, skuteczność i profesjonalizm – tymi krótkimi słowami podziękował Marszałek sołtyskom i sołtysom uczestniczącym w konferencji.

Na zaproszenie Wójta Gminy Prostki Pani Daniela miała możliwość uczestniczenia w konferencji w Urzędzie Gminy, gdzie z rąk Wójta Rafała Wilczewskiego i Przewodniczącego Rady Gminy Prostki Henryka Strojeckiego otrzymała podziękowania za pracę na rzecz swojego sołectwa. Czwartek (11 marca) był też okazją do złożenia życzeń z okazji Dnia Sołtysa.

Warto dodać, że Pani Daniela Połtarzycka funkcję sołtyski pełni od 2015 r. Wraz z mieszkańcami we współpracy z Urzędem Gminy, organizacjami pozarządowymi zrealizowała wiele ciekawych przedsięwzięć nie tylko z funduszu sołeckiego. Wykazuje się dużą umiejętnością pobudzania do działania mieszkańców, która ciągle owocuje i przynosi korzyści nie tylko sołectwu ale całej gminie.

Pani sołtys jest osobą o wielkim sercu, oddaną swoim mieszkańcom. Jej empatia, chęć niesienia pomocy bliskim wynika nie tylko zawodu, lecz przede wszystkim z wartości jakimi się kieruje w życiu. Realnie włącza się w pomoc osobom potrzebującym wsparcia materialnego czy pomocy prawnej.

Jeszcze raz serdecznie gratuluję wyróżnienia i życzę dużo zdrowia i siły do przezwyciężania wszelkich trudności, jakie niesie ze sobą pełniona funkcja.

mat. Gmina Prostki

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5