Kończą pierwsi w grupie i są powoływani do kadry wojewódzwa

2021-02-27 11:00:00(ost. akt: 2021-02-27 11:09:15)

Autor zdjęcia: UKS Nenufar 5

KOSZYKÓWKA || UKS Nenufar 5 podzielił się z fanami koszykówki dobrą wiadomością. Młodzicy klubu zwyciężyli z o rok starszymi rywalami z Mrągowa. Ponadto aż 10 zawodników Nenufara 5 zostało powołanych na zgrupowanie kadry wojewódzkiej.
We wtorek 23 lutego młodzi koszykarze rocznika 2009/09 z ełckiego klubu rozegrali zaległe spotkanie przeciwko starszej o rok (i z rej racji wyższej) ekipie z KS As Mrągowo, która występuje poza konkursem w lidzie WMZKosz. Spotkanie było bardzo emocjonujące i miało zwroty akcji.

— W pierwszej, wyrównanej kwarcie byliśmy skoncentrowani, ale brakowało skuteczności — czytamy na FB klubu, na której mamy również pełny opis spotkania.

"Druga odsłona meczu to fatalna gra Nenufarków, popełnialiśmy proste straty, wciąż nie trafialiśmy z dogodnych pozycji, a przeciwnikowi wychodziło praktycznie wszystko. Z minuty na minutę chłopcy tracili wiarę a Mrągowo skrupulatnie powiększało swoją przewagę.

Do szatni schodziliśmy ze spuszczonymi głowami przegrywając różnicą aż 18 pkt. W przerwie trener długo motywował swoich podopiecznych, jednocześnie tłumacząc jak poprawić naszą grę.

Druga połowa to zupełnie inne zawody Nenufarków, było widać wielkie zaangażowanie, pomoc w obronie (w tej części przeciwnik rzucił zaledwie 12 pkt), w końcu zaczęliśmy trafiać do kosza.

W czwartej kwarcie udało się dogonić przeciwnika i wyjść na prowadzenie, którego nie oddaliśmy do końca meczu!"

Wysoka forma koszykarzy z UKS Nenufar 5 nie powinna dziwić. 20 lutego klub zakończył rozgrywki (rocznik 2008/09) na pierwszym miejscu w grupie B i to z kompletem zwycięstw.

Teraz przed Nenufarem półfinałowy mecz wyjazdowy (rewanż 6 marca w Ełku) z Trójeczką Olsztyn.

Podkreśleniem dobrej formy podopiecznych kadry trenerskiej klubu jest fakt, że aż 10 jego zawodników zostało powołanych na pierwsze zgrupowanie kadry województwa.