insp. Paweł Szyperek nie jest już komendantem ełckiej policji!

2021-02-26 13:36:54 (ost. akt: 2021-02-26 13:41:16)

Autor zdjęcia: Kamil Mróz

Komendant Powiatowy Policji w Ełku insp. Paweł Szyperek odszedł na emeryturę po wielu latach wiernej służby w Policji.
Dziś z mundurem pożegnał się insp. Paweł Szyperek, który po latach służby odszedł na zasłużoną emeryturę.

Insp. Paweł Szyperek w szeregi Policji wstąpił w 1991 roku. Służbę rozpoczął w Oddziale Prewencji Policji w Białymstoku. Niemal przez cały okres swojej wieloletniej służby związany był z pionem prewencji.

Przełożeni, doceniając doświadczenie i umiejętności, wyznaczali go na coraz bardziej odpowiedzialne stanowiska. Był m.in. pierwszym zastępcą Komendanta Powiatowego Policji w Mońkach i w Grajewie. Komendantem Powiatowym Policji w Ełku został w 2016 roku.

Za zaangażowanie i wzorowe wypełnianie obowiązków służbowych był wielokrotnie wyróżniany i odznaczany, między innymi:
- Srebrnym Medalem Za Długoletnią Służbę,
- Srebrnym Medalem Za Zasługi dla Pożarnictwa
- Brązowym Medalem Za Zasługi dla Obronności Kraju
- Złotą Odznaką Zasłużony Policjant

Chciałbym podziękować za owocną współpracę i wielkie wsparcie jakie otrzymałem pełniąc służbę na stanowisku Komendanta Powiatowego w Ełku. Współpraca na wielu płaszczyznach była dla mnie źródłem satysfakcji, przyczyniając się do poprawy bezpieczeństwa na terenie powiatu ełckiego — dziękował komendant.

Ze względu na obostrzenia sanitarne to pożegnanie było inne niż zwykle i musiało mieć kameralny charakter.

W imieniu policjantów i pracowników Policji województwa warmińsko-mazurskiego oraz własnym przekazuję Panu słowa szacunku i uznania, a także serdecznie dziękuję za 30 lat rzetelnej służby. Mając za sobą trzy dekady doświadczeń zawodowych zebranych podczas sprawowania różnorodnych funkcji, w tym – przez 5 ostatnich lat – Komendanta Powiatowego Policji w Ełku, może Pan z dumą patrzeć na swoje osiągnięcia, a także cieszyć się szacunkiem oraz wdzięczną pamięcią współpracowników i przełożonych — takie podziękowania i życzenia odchodzącemu komendantowi złożył także Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie nadinsp. Tomasz Klimek.

Do czasu powołania nowego Komendanta Powiatowego Policji w Ełku obowiązki przejął mł. insp. Jarosław Werla - I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Ełku.

KPP Ełk

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5