Dwie mieszkanki gminy Ełk ze stypendiami

2021-02-18 16:31:39 (ost. akt: 2021-02-18 16:34:02)

Autor zdjęcia: UG Ełk

Wójt gminy Ełk Tomasz Osewski przyznał stypendia artystyczne. Otrzymały je Milena Worm w dziedzinie muzyki oraz Oliwia Aleksandra Walendzik w dziedzinie plastyki.
Do końca ubiegłego roku można było ubiegać się o stypendia artystyczne gminy Ełk. Referat ds. obsługi jednostek organizacyjnych w urzędzie gminy podsumował nabór wniosków – do 31 grudnia 2020 r. wpłynęły dwa zgłoszenia. Kapituła dokonała oceny formalnej i merytorycznej wniosków, wyniki prac przedłożono wójtowi do akceptacji.

– Zdecydowałem o przyznaniu stypendium artystycznego na rok 2021 dwóm stypendystkom – informuje Tomasz Osewski, wójt gminy Ełk. – Są to osoby szczególnie utalentowane, które prezentują wysoki poziom artystyczny i mają na swoim koncie liczne wyróżnienia, nagrody w konkursach, przeglądach czy festiwalach. Przyznanie stypendium to nie tylko wyraz uznania, ale również zachęta do dalszej pracy na rzecz kultury i dziedzictwa naszego regionu.

Stypendystkami zostały dwie mieszkanki gminy: Milena Worm – w dziedzinie muzyki oraz Oliwia Aleksandra Walendzik – w dziedzinie plastyki.

UG Ełk

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5