Ruszaj na biegówki na ełcki stadion!

2021-02-18 08:21:46 (ost. akt: 2021-02-18 08:28:57)

Autor zdjęcia: MOSiR Ełk

Od dziś można skorzystać z początkującej trasy do nart biegowych utworzonej po raz pierwszy na ełckim stadionie.
Narty biegowe stają się coraz popularniejsze a fakt, że sprzęt nie musi być drogi a technika jest bardzo zbliżona do naturalnych ruchów bez wątpienia zachęca do uprawiania tego sportu. Utworzona Trasa biegowa przy Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Ełku to tylko część założonego projektu.

— Wszystko wskazuje na to, że w najbliższy weekend będzie można skorzystać z trasy utworzonej przy Nowej Wsi Ełckiej — informuje dyrektor MOSiR Paweł Żuk.

Fot. MOSiR Ełk

Niesprzyjające warunki atmosferyczne w poprzednich latach nie pozwoliły na funkcjonowanie tras do nart biegowych w pobliżu Nadleśnictwa Ełk. Na domiar złego jak zima zawitała do Polski dla amatorów biegówek była kolejna przeszkoda w postaci robót budowlanych przy trasie Via Baltica.

Dyrektor MOSiR nie ukrywa, że trasy mogą ruszyć dzięki wsparciu Nadleśniczego Pana Andrzeja Wyłuckiego oraz Wiesława Rusaka, miejscowego miłośnika ełckiego sportu.

Początkująca trasa do nart biegowych ma ok. 300 m dł., natomiast początek pętli znajduje się przy siłowni zewnętrznej na Stadionie miejskim w Ełku.

MOSiR Ełk


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. greg #3060732 18 lut 2021 19:25

    Śniegu i mrozu od od dobrych 3 tygodni, a oni otwierają trasę narciarską na 2 dni przed odwilżą, w niektórych regionach kraju prognozują nawet 20 st ciepła. No wspaniale, proponuję dać premię dla pomysłodawcy.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5