Przed nami Otwarte Lekcje Muzealne. Polecamy!

2021-02-17 21:49:24 (ost. akt: 2021-02-17 21:51:37)

Autor zdjęcia: MHE

Dariusz Jurczak (MHE), prowadzący spotkania pt. „Bitwa zimowa na Mazurach”, skupi się przede wszystkim na przedstawieniu przyczyn wybuchu oraz opowie o przygotowaniach Prus i Rosji do Wielkiej Wojny.
Otwarte Lekcje Muzealne online to nowa formuła comiesięcznych zajęć edukacyjnych organizowanych przez Muzeum Historyczne w Ełku, skierowanych głównie do uczniów szkół średnich, ale również do wszystkich zainteresowanych. Zajęcia są bezpłatne, odbywają się na platformie ZOOM i wystarczy się zalogować, aby wziąć w nich udział.

Celem kolejnego spotkania pt. „Bitwa zimowa na Mazurach” będzie zapoznanie uczestników z tematem I wojny światowej. Prowadzący, Dariusz Jurczak (MHE), skupi się przede wszystkim na przedstawieniu przyczyn wybuchu oraz opowie o przygotowaniach Prus i Rosji do Wielkiej Wojny. Przedstawi przebieg starć ze szczególnym uwzględnieniem bitwy zimowej na Mazurach, opowie o jej znaczeniu dla dalszych losów wojny. Zajęcia odbędą się 24 lutego 2021 roku o godz. 18.00. Więcej szczegółów na stronie www.muzeum.elk.pl.

Serdecznie zapraszamy!
MHE

Fot. MHE

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5