W Siedliskach będzie bezpieczniej

2021-02-17 13:36:28 (ost. akt: 2021-02-17 13:37:48)

Autor zdjęcia: UG Ełk

Przed dwoma miesiącami gminni urzędnicy informowali o montażu barierek bezpieczeństwa przy drodze wojewódzkiej w Siedliskach. Wówczas wójt gminy Ełk wspomniał o konieczności wymiany elementów bezpieczeństwa także w dalszej części Siedlisk. Pozytywnie na ten apel odpowiedział Zarząd Dróg Wojewódzkich.
– Dziś Mirosław Maciorowski, były radny, który w poprzedniej kadencji samorządu przyczynił się do wielu inwestycji w Siedliskach i okolicach poinformował mnie, że pracownicy oleckiego rejonu Zarządu Dróg Wojewódzkich przystąpili do wymiany barierek – mówi Tomasz Osewski, wójt gminy Ełk. – W bliskiej odległości od drogi zlokalizowany jest budynek mieszkalny, posadowiony dużo niżej niż droga wojewódzka, która przebiega przez Siedliska. Podczas opadów deszczu lub śniegu przejazd cięższych pojazdów lub pługów powodował, że zanieczyszczenia pojawiały się na chodniku i na ścianie budynku.

Dzięki montażowi barierek z wypełnieniem z tworzywa sztucznego do usuwania zanieczyszczeń pozostaną tylko elementy drogowe, a nie fasady domów.

– W tym miejscu widzimy też potrzebę zwiększenia bezpieczeństwa poprzez zamontowanie lustra, prawie naprzeciw barierek, które dziś montuje ZDW – dodaje Wójt Tomasz Osewski.

UG Ełk

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5