Tegoroczna zima bez "Ełckiej zmarzliny"

2021-02-15 12:44:09 (ost. akt: 2021-02-15 12:54:03)

Autor zdjęcia: Archiwum MOSiR Ełk

Niestety ze względu na koronawirusa organizatorzy zdecydowali o odwołaniu tegorocznej edycji imprezy. Miejmy nadzieję, że za rok będzie mogła odbyć się bez żadnych przeszkód.
Ełcka Zmarzlina to jedna z najciekawszych zimowych imprez w Ełku. Niestety organizacja tegorocznej edycji ze względu na obostrzenia związane z koronawirusem od dłuższego czasu stała pod dużym znakiem zapytania.

Pierwotny termin imprezy planowany był na weekend 8/9 stycznia. Oczywiście w tym terminie impreza nie mogła się odbyć. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ełku miał nadzieję, że uda się zorganizować "zmarzlinę" na przełomie lutego i marca.

Tak jak informowaliśmy Was 4 lutego, decyzję odnośnie organizacji Ełckiej Zmarzliny przekładaliśmy najdłużej jak to było możliwe. Podczas konferencji prasowej Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, która odbyła się 5 lutego w proponowanej zmianie ustawy odnośnie organizacji terenowych imprez biegowych niestety nie przedstawiono żadnych zmian. Oczekiwaliśmy do dnia dzisiejszego na wprowadzenie w życie proponowanej uchwały mając nadzieję, że restrykcje jednak zostaną zmienione. Niestety wedle przepisów nadal działamy na rozporządzeniu z dnia 29.01.2021 poz. 207 Dz. U., natomiast nowe poluzowania na dzień dzisiejszy są pod znakiem zapytania. Dlatego z przykrością informujemy, że tegoroczna Ełcka Zmarzlina zostaje przełożona na 7-8 stycznia 2022 — informują pracownicy ełckiego MOSiR-u.

Miejmy nadzieję, że inne letnie imprezy będą mogły odbywać się już bez żadnych przeszkód...

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5