Akcja ratunkowa na jeziorze Toczyłowskim

2021-02-10 11:11:49 (ost. akt: 2021-02-10 11:14:06)

Autor zdjęcia: Ochotnicza Straż Pożarna w Prostkach

Wczoraj (09.02.2021r.) po zgłoszeniu ze SK KP PSP w Grajewie jeden zastęp OSP Prostki o godzinie 12:34 został zadysponowany do wędkarza, który na jeziorze Toczyłowskim w wyniku nieszczęśliwego wypadku złamał nogę i nie mógł samodzielnie się przemieszczać.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali na tafli zamarzniętego jeziora starszego mężczyznę, który uskarżał się na ból prawego biodra. Strażacy przy użyciu sań wodno-lodowych i odpowiednim zabezpieczeniu linkami ratowniczymi dotarli do poszkodowanego i na tafli jeziora udzielili mu kwalifikowanej pierwszej pomocy, po czym ułożyli na desce ortopedycznej i ponownie przy użyciu sań wodno-lodowych przetransportowali na brzeg.

Akcja ratunkowa prowadzona była w bardzo trudnych warunkach. Już przy dojeździe okazało się, że z powodu opadów śniegu dotarcie do potrzebującego pomocy mężczyzny musi być kontynuowane pieszo. Problem z dojazdem na miejsce zdarzenia miało również pogotowie ratunkowe.

Mężczyzna z podejrzeniem złamania nogi przekazany został zespołowi ratownictwa medycznego, który przetransportował go do szpitala.


W działaniach udział brały zastępy straży pożarnej z Grajewa, w tym grupa ratownictwa wodno-nurkowego z KP PSP w Grajewie oraz zastęp OSP Prostki.

Ochotnicza Straż Pożarna w Prostkach

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5