Po wypadku są utrudnienia w kursowaniu pociągów

2021-02-03 17:56:15 (ost. akt: 2021-02-03 17:59:07)

Autor zdjęcia: archiwum redakcji

Zmiany w komunikacji na linii Ełk-Białystok po wypadku na przejeździe kolejowym pod Grajewem.
O godz. 14.00 na przejeździe kolejowo - drogowym w Koszarówce, przy działającej sygnalizacji, mimo czerwonych świateł, z niewiadomych przyczyn pod pociąg wjechała cysterna. Nikt nie zginął. Lekko ranny został maszynista pociągu. W wyniku zderzenia wykolejona została lokomotywa, uszkodzone są 3 słupy sieci trakcyjnej oraz tory. Na miejscu wypadku skierowany został pociąg sieciowy.

Na linii kolejowej Białystok-Ełk wstrzymany jest ruch pociągów po zdarzeniu z ciężarówką, która pomimo czerwonych świateł zabraniających wjazdu na przejazd, znalazła się pod pociągiem w miejscowości Koszarówka k. Grajewa. Obowiązuje zastępcza komunikacja autobusowa. Także podróżni pociągu PKP Intercity relacji Gdynia Gł. – Białystok, który brał udział w wypadku, zostali odwiezieni zastępczą komunikacją autobusową. Informacje o zmianach w komunikacji są podawane na stacjach i przystankach.

Pracujące na miejscu specjalistyczne ekipy szacują, że usuwanie skutków wypadku potrwa prawdopodobnie do godzin popołudniowych we czwartek 4 lutego.

Działająca na miejscu komisja ustali przyczyny zdarzenia.

PKP PLK

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5