Prostki z nową atrakcją dla turystów

2021-01-10 14:38:45 (ost. akt: 2021-01-10 14:42:09)

Autor zdjęcia: prostki.pl

Zakończyły się prace związane z realizacją projektu Galeria plenerowa. Przewodnik turystyczno – kulturowy po gminie Prostki.
Dzięki otrzymanemu dofinansowaniu, na placu przed Gminnym Ośrodkiem Kultury w Prostkach, powstało miejsce pełniące funkcję informatora turystycznego, ułatwiające turystom i rowerzystom dotarcie do miejsc cennych kulturowo oraz wskazujące na lokalizację punktów służących obsłudze ruchu turystycznego. Na pięciu planszach ekspozycyjnych promowane są walory turystyczne gminy oparte na bogatej historii. W celu ułatwienia lokalizacji poszczególnych miejsc, jedna z plansz jest zaprezentowana w formie mapy topograficznej z zaznaczonymi głównymi punktami, które należy uwzględnić planując wycieczkę po gminie Prostki. Pozostałe tablice pokrótce charakteryzują poszczególne atrakcje, aby zachęcić turystę do odwiedzenia każdego z miejsc.

To przedsięwzięcie niewątpliwie podniesie atrakcyjność turystyczną gminy i regionu oraz poprawi dostępność do jednego z najczęściej odwiedzanych przez turystów miejsc. Przyczyni się również do wypromowania na szerszą skalę lokalnych i regionalnych szlaków turystycznych i rowerowych, które przebiegają przez gminę Prostki.

prostki.pl

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5