Podwójny prezent dla fanów halowej piłki nożnej

2020-12-18 18:00:00(ost. akt: 2020-12-18 19:32:43)

Autor zdjęcia: Paweł Godlewski / MKS Mazur Ełk

PIŁKA NOŻNA || Halowa edycja turnieju „Mazur Cup 2020” oraz Turniej o Puchar Prezydenta Ełku „Master Cup” to niewątpliwa gratka dla fanów futbolu halowego. Jeden turniej już za nami, kolejny w tę sobotę. Piłka nożna zdominowała ełcki grudzień.
Ostatni miesiąc tego roku na pewno zostanie zapamiętany w naszym mieście przez fanów piłki nożnej, zarówno tych małych, jak i dużych. 13 grudnia odbył się turniej halowy Akademii Piłkarskiej Mazur Ełk „Mazur Cup 2020”, a już w ten weekend rusza futsalowy Master Cup 2020 organizowany przez Playarena Ełk.

Każdy fan piłki nożnej dobrze wie, że nie ma chyba lepszego prezentu, niż właśnie dawka piłkarskich emocji, a najlepiej takich, których doświadcza się w roli uczestnika sportowej rywalizacji.

Dlatego na pewno bardzo miło przez młodych piłkarzy (rocznik 2012 i młodsze) wspominany jest "Mazur Cup 2020", a dokładniej jego halowa edycja. Zawodnicy z Ełku (Mazur, Salos, Junior), Giżycka, Mikołajek, Olecka i Kętrzyna (akademie i szkółki piłkarskie z owych miast) rywalizowały 13 grudnia od godziny 10:00 na hali sportowo widowiskowej MOSiR-u przy ul. Kolbego.

W związku z pandemią wydarzenie odbywało się bez udziału publiczności, ale organizatorzy zapewnili fanom piłki długą na 4 godziny transmisję prowadzoną na facebooku MKS Mazura Ełk. Na uczestników czekał także smakowity i bogaty poczęstunek, w postaci owoców, łakoci i nie tylko.
— Wszyscy zawodnicy i trenerzy bawili się świetnie! Podczas turnieju padło mnóstwo pięknych bramek a młodzi piłkarze nie raz popisali się świetnymi zagraniami. Ostatecznie wszystkie zespoły okazały się zwycięzcami turnieju! Serdecznie dziękujemy wszystkim sponsorom, rodzicom, ochronie, medykowi oraz sędziom za pomoc przy organizacji Mazur Cup — czytamy na FB ełckiego klubu, który podziękował także MOSiR-owi za udostępnienie hali w której rozgrywany był turniej.

Poprzedni weekend należał do małych piłkarzy, a nadchodzący zdominują już „poważni” panowie, którzy będą rywalizować w Turnieju Futsalowym o Puchar Prezydenta Ełku „Master Cup”.

W dniach 19-20 grudnia na nowej Hali Salosu w Ełku zetrze się cały tygiel drużyn, które mogły zgłaszać się do 15 grudnia. O Puchar Prezydenta Miasta Ełk powalczy aż 21 zespołów.
— Dwadzieścia jeden zespołów podzielonych zostanie na cztery grupy. Trzy grupy rozegrają swoje mecze w sobotę a grupa czwarta w niedzielę rano (będzie to grupa sześciozespołowa). Wszystkie ekipy przed losowaniem zostaną podzielone na dwa koszyki - rozstawione i nierozstawione. Losowanie odbędzie się w gronie organizatorów oraz sędziów turnieju — czytamy w środowym (16 XII) wpisie na facebooku Playarena Ełk. Dokładny podział na grupy oraz terminarz spotkań został opublikowany przez Playarena w czwartek. Pierwsze mecze Turnieju Futsalowego o Puchar Prezydenta Miasta Ełku „Master Cup” już w sobotę 20 grudnia.

fot. Paweł Godlewski/MKS Mazur Ełk

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5