Nietrzeźwi pracownicy na dwóch ełckich budowach

2020-12-17 09:31:22 (ost. akt: 2020-12-17 09:35:47)

Autor zdjęcia: sxc.hu

Na terenie budowy policjanci interweniowali wobec kierującego koparko-ładowarką, u którego badanie wykazało ponad promil alkoholu w organizmie. Natomiast 1,5 promila alkoholu miał hydraulik pracujący na innej budowie w Ełku. Podjęcie czynności zawodowych pod działaniem alkoholu zagrożone jest karą grzywny lub aresztu. Za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.
Policjanci zostali wezwani na interwencję na teren budowy w gminie Ełk, gdzie miało dojść do uszkodzenia maszyny budowlanej.

W trakcie ustalania okoliczności zdarzenia okazało się, że jeden z pracowników jest nietrzeźwy. Mężczyzna kierował koparko-ładowarką. Badanie stanu trzeźwości wykazało u niego ponad promil alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali 45-latka i wyjaśniają szczegóły tego zdarzenia.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Wobec nietrzeźwego pracownika policjanci interweniowali także dzień wcześniej (15.12.2020r.).

Patrol został wezwany na teren budowy w Ełku. Okazało się, że przypuszczenia zgłaszającego są słuszne. Pracujący hydraulik miał 1,5 promila alkoholu w organizmie. Oczywiście nie mógł kontynuować swojej pracy.

Teraz 44-latek odpowie za wykroczenie podjęcia czynności zawodowych pod wpływem alkoholu. Grozi za to kara aresztu lub grzywny. Nietrzeźwi pracownicy muszą liczyć się także z konsekwencjami dyscyplinarnymi.

mat. KPP Ełk

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5