Muzeum Historyczne promuje nowe wydawnictwo cyfrową debatą

2020-12-15 18:09:00 (ost. akt: 2020-12-15 18:11:22)

Autor zdjęcia: Muzeum Historyczne w Ełku

KULTURA || Muzeum Historyczne w Ełku zaprasza na wyjątkowe wydarzenie. Już w ten piątek (18 XII) odbędzie się cyfrowa dyskusja o książce „Ełk. Herby i przywileje”. W spotkaniu wezmą udział eksperci i współautorzy opracowania.
Dyrektor Muzeum Historycznego w Ełku, dr Rafał Żytyniec oraz Prezydent Ełku, Tomasz Andrukiewicz, zapraszają wszystkich fanów historii naszego miasta i regionu na spotkanie „O początkach Ełku i jego symbolach”, które będzie miało formę dyskusji o najnowszym wydawnictwie publicystycznym ełckiej instytucji pt. „Ełk. Herby i przywileje”.

Jest to jednocześnie pierwszy tom nowej serii publikacji zaplanowanych przez Muzeum Historyczne w Ełku pt. „Bibliotheca Lyccensis”, która będzie swoistym zbiorem opracowań naukowych, literackich czy też publicystycznych, ważnych dla naszego miasta oraz całego regionu Warmii i Mazur. W zamyśle autorów cyklu ma on być otwartą, przestrzenną formą dialogu o historii, również tej dziejącej się teraz, na naszych oczach.

Debatę zaplanowano na piątek, 18 XII o godz. 18, a odbędzie się ona w formie cyfrowej, na platformie ZOOM. Jednocześnie MH w Ełku będzie prowadziło transmisję na swoim profilu FB. Szczegóły na stronie Muzeum Historycznego w Ełku.

W spotkaniu promocyjnym dotyczącym najnowszego wydawnictwa ełckiej instytucji wezmą udział ciekawi goście: dr hab. Marek Adamczewski, prof. UŁ (Instytut Historii Uniwersytetu Łódzkiego, Katedra Historii Historiografii i Nauk Pomocniczych Historii), Tomasz Andrukiewicz (Prezydent Miasta Ełku), dr Alicja Dobrosielska (Towarzystwo Naukowe Pruthenia), Sandra Ewers (Berlin), Jakub Knyżewski (Muzeum Historyczne w Ełku), dr hab. Krzysztof Kopiński, prof. UMK (Instytut Historii i Archiwistyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, Katedra Archiwistyki i Zarządzania Dokumentacją), dr Andrzej Szymański (Ełk) oraz Dyrektor MHE w Ełku, dr Rafał Żytyniec.

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5