Jechał po pijaku. Zderzył się z radiowozem

2020-12-04 12:57:11 (ost. akt: 2020-12-04 12:57:42)
zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: policja

Blisko promil alkoholu miał kierowa audi, którego niebezpieczne manewry na drodze zgłosił inny uczestnik ruchu. Gdy policjanci zatrzymywali wskazany pojazd do kontroli, kierowca spowodował kolizję z radiowozem. 23-latek został zatrzymany.
Policjanci wyjaśniają szczegóły zdarzenia z piątkowego poranka (04.12.2020r.).
Pod numer alarmowy zadzwonił zaniepokojony mężczyzna, który widział, jak kierowca audi niebezpiecznie zachowuje się na drodze. Zwrócił szczególnie uwagę na jego poruszanie się po rondzie, gdzie chwilowo stracił panowanie nad pojazdem. Istniało podejrzenie, że kierowca tego pojazdu jest nietrzeźwy. Policjanci zauważyli wskazany samochód, gdy wyjeżdżał ze stacji benzynowej i wjechał pod prąd. Gdy policjanci zatrzymywali go do kontroli doprowadził do kolizji z radiowozem. Szczęśliwie nikt nie ucierpiał w tym zdarzeniu. Jednak przypuszczenia, co do stanu trzeźwości, niestety się potwierdziły. Badanie alkomatem wykazało u kierowcy audi blisko promil alkoholu w organizmie. 23-latek został zatrzymany.

Za przestępstwo kierowania w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat i zakaz prowadzenia pojazdów. Sąd obligatoryjnie stosuje także środek karny w postaci świadczenia pieniężnego w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. zł.

KPP Ełk

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5