Przywożą kolejne medale i przedłużają szczytną zbiórkę

2020-12-02 12:00:00 (ost. akt: 2020-12-02 16:31:43)

Autor zdjęcia: Dojo Sosnowski

KARATE || Dojo Sosnowski nie zwalnia tempa w zwyciężaniu, ale też w pomaganiu poszkodowanemu piłkarzowi z Prostek. Po powrocie z obfitego w medale turnieju w Bydgoszczy, klub ogłosił przedłużenie zbiórki na rzecz 16-letniego Sebastiana Ocimka.
W poniedziałek, 30 listopada, kadra Dojo Sosnowski z Chruściel podzieliła się z sympatykami karate pozytywnymi wieściami. Zawodnicy wraz z trenerami byli świeżo po Międzynarodowym Turnieju Oyama’s Cup 20, który był organizowany w Bydgoszczy i stąd wiązał się ze specjalnymi przygotowaniami do wyjazdu.

Tym bardziej, że młodzi zawodnicy Dojo Sosnowski, aby dojść do finału musieli stoczyć po 4 walki z o wiele bardziej doświadczonymi rywalami. I na ich tle podopieczni klubu z Chruściel wypadli bardzo dobrze. I miejsce zajęli: Oliwier Szawarejko oraz Jakub Błoński, II wywalczył Karol Akacki, a III przypadło Nikoli Kanozie i Alanowi Gutowskiemu.

Klub poinformował także, że przedłużył zbiórkę środków na rzecz Sebastiana Ocimka, 16-letniego piłkarza z Prostek, który kilka miesięcy temu doznał fatalnego urazu kręgosłupa w swoim ligowym debiucie.
— Informujemy, również, że przedłużamy o tydzień zbiórkę dla #SebastianOcimek, zachęcamy rodziców i dzieci do dalszego wspierania tej akcji — czytamy na FB klubu z Chruściel, który podziękował także za wsparcie swoim sponsorom oraz za przygotowania do turnieju: Sylwii Akackiej, Sandrze Nasiadko oraz sempai Damianowi Gromotowiczowi.

fot. Dojo Sosnowski

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5