Biała Wstążka - kolejna edycja kampanii już ruszyła

2020-11-25 14:05:52(ost. akt: 2020-11-25 14:37:40)

Autor zdjęcia: Archiwum GO

„Stop przemocy wobec kobiet” to hasło kampanii „Biała Wstążka”, która ruszyła dzisiaj (25 listopada) i potrwa do 10 grudnia. W Ełku kampania na trwałe wpisała się w kalendarz wydarzeń i organizowana jest w naszym mieście już od 8 lat.
Kampania ma na celu nie tylko przeciwdziałać przemocy wobec kobiet, ale także rozpowszechniać ideę „Białej Wstążki”, która jest symbolem sprzeciwu wobec przemocy, a także zobowiązaniem, że nie będziemy jej stosować, akceptować czy milczeć.

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Ełku zachęca do podejmowania różnorodnych inicjatyw w trakcie trwania kampanii, organizowania zajęć poświęconych tematyce przeciwdziałania przemocy w rodzinie, a także do noszenia symbolów białej wstążki. W ten sposób można zamanifestować sprzeciw wobec przemocy.

W tym roku z powodu epidemii koronawirusa kampania przybrała inną formę niż dotychczas. Działania w ramach kampanii realizowane będą głównie w formie zdalnej.

W programie:

* dyżury telefoniczne „Nie jesteś sam” (wt.-pt. w godz. 16.00 do 19.00) tel. 87 732 64 45;

* indywidualne konsultacje z psychologiem, psychologiem dziecięcym, prawnikiem w Ełckim Centrum Rewitalizacji Społecznej STAJNIA w Ełku przy ul. Kościuszki 27A (zapisy pod tel. 87 732 64 45);

* zajęcia Rozwojowe „Bądź Aktywny - Pokochaj siebie” - grupa wsparcia z dietetykiem i kosmetyczką;

* szkolenie dla przedstawicieli zespołów interdyscyplinarnych/grup roboczych;

* Dzień Otwartych Drzwi (5 grudnia) w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Ełku, Ełckim Centrum Rewitalizacji Społecznej STAJNIA, Komendzie Powiatowej Policji w Ełku i innych instytucjach (możliwość formy zdalnej).

Finał kampanii zakończy się konferencją w dniu 10 grudnia.

Głównym organizatorem kampanii jest Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Ełku. W akcję szeroko włączyły się ełckie szkoły i przedszkola, Zespół Interdyscyplinarny, Ełckie Centrum Rewitalizacji Społecznej STAJNIA w Ełku, Komenda Powiatowa Policji w Ełku i Straż Miejska.

Kampania organizowana jest w ramach projektu „Ełk- Bezpieczna Rodzina” realizowanego w ramach Programu Osłonowego „Wspieranie jednostek samorządu terytorialnego w tworzeniu systemu przeciwdziałania przemocy w rodzinie” edycja 2020 i dofinansowanego przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej. Akcja odbywa się pod patronatem Prezydenta Miasta Ełku.

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5