Zwyciężają w turnieju karate i pomagają Sebastianowi

2020-11-24 19:44:08(ost. akt: 2020-11-24 19:47:21)

Autor zdjęcia: Dojo Sosnowski

W sobotę 21 XI Dojo Sosnowski brał udział w turnieju karate, z którego podopieczni klubu z Chruściel przywieźli mały worek medali. Ponadto Dojo zaangażowało się w pomoc na rzecz 16-letniego piłkarza z Prostek.
Turniej oraz zaangażowanie się w akcję pomocową poszkodowanemu piłkarzowi – tak Karate Kyokushin Dojo Sosnowski zmierza do końca roku. W ostatnią sobotę (21 XI) klub z podełckich Chruściel pojechał do Wasilkowa, aby wziąć udział w turnieju I.K.O Matsushima Polish Open Kyokushin Tournament. Zawody były organizowane przez miejscowy klub Kyokushin Team Wasilków. Turniej został przeprowadzony przy zachowaniu wymaganych zasad reżymu sanitarnego.

Z Dojo Sosnowski w turnieju wzięło udział 9 zawodników. Aż 8 z nich zdobyło medal. Pecha miała Antonina Archacka, która po trudnej dogrywce i remisowym werdykcie, przegrała przez wskazanie.
– Nasi młodzi podopieczni jak zwykle wykazali się dużym zaangażowaniem i pomimo sytuacji epidemicznej panującej w całym kraju przygotowali się dzielnie do tego wydarzenia, w którym wzięło udział ponad 100 zawodników z Polski i zagranicy. Rywalizacja była na bardzo wysokim poziomie, ponieważ walczyliśmy m.in z zawodnikami z Ukrainy. Zawody odbywały się w formule full contact – czytamy na FB klubu z Chruściel.

Z kolei Oskar Sosnowski, prezes dojo z Chruściel, pierwszy raz brał udział w zawodach jako sędzia i był chwalony za znajomość zasad i sumienność, co jest w dużej mierze zasługą shihanów Mariusza Godosia i Piotra Zembrzuskiego.

Już niebawem najmłodszych podopiecznych karateków z Chruściel czeka kolejny sprawdzian. Dojo jedzie na zawody do Bydgoszczy i będzie to pierwszy tak daleki wyjazd dzieci z klubu. To dla nich okazja, aby nabrały doświadczenia i umiały sobie radzić nawet tak daleko od domu.

Dojo Sosnowski ma do przekazania także pozytywne informacje nieco innej natury. Klub postanowił wspomóc walkę o zdrowie Sebastiana Ocimka, 16-letniego piłkarza KS Pojezierze Prostki, który kilka miesięcy temu w trakcie swojego ligowego debiutu (Prostki grają w A klasie – przyp. red.) doznał fatalnej w skutkach kontuzji. Pierwsze diagnozy mówiły nawet o trwałym paraliżu, ale stopniowo młody chłopak zaczął odzyskiwać zdrowie.

Na szczęście odniesione w trakcie zderzenia z własnym bramkarzem obrażenia nie są aż tak okrutne, jak zakładano początkowo.
- Nasz klub cieszy się z sukcesów ale nie zostaje obojętny na problemy innych osób. Tym razem wspieramy walkę #SebastianOcimek o powrót do jego zdrowia. Sebastian Walcz, wracaj do zdrowia. Jesteśmy z Tobą i zrobimy wszystko aby dołożyć cegiełkę do lepszego jutra dla Ciebie – informuje Dojo Sosnowski na swoim FB. Klub już rozpoczął zbiórkę środków, które wspomogą rehabilitację Sebastiana.

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5