Ełczanie już pokochali Karuzelę!

2020-11-08 23:50:39 (ost. akt: 2020-11-09 13:27:43)
W środę, 4 listopada, po 12 miesiącach budowy oficjalnie został otwarty nowy park handlowy Karuzela w Ełku. Od samego rana Karuzela tętniła życiem. Wszystko za sprawą klientów, którzy tłumnie ruszyli na zakupy.
Około 20 sklepów i 12 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni to najlepiej pokazuje wielkość ełckiej Karuzeli. W środę rano odbyło się oficjalne otwarcie nowego obiektu.

Obrazek w tresci

— Sama budowa trwała 12 miesięcy, chociaż cały proces realizacji inwestycji zaczął się dużo wcześniej, bo 3 lata temu — mówi Grzegorz Pękalski, Członek Zarządu Karuzela Holding.
W uroczystości otwarcia Karuzeli wzięli udział przedstawiciele inwestora, wykonawcy oraz zaproszeni goście.
— Nasza obecność w Ełku tak naprawdę dopiero się zaczyna. Otwarcie Karuzeli jest dla nas ważnym wydarzeniem. Czeka nas jeszcze budowa drugiego etapu, który chcemy otworzyć w przyszłym roku. Na początku przyszłego roku otworzy się również sklep spożywczy bi1 — dodaje prezes Grzegorz Pękalski. — Mam nadzieję, że ten obiekt dobrze będzie służył lokalnemu społeczeństwu, klientom, będzie płacił podatki do kasy miasta, co jest bardzo istotne, i będzie dawał pracę ludziom, nie tylko w sklepach, ale obsłudze, serwisach.
Jak przyznaje prezes Pękalski, projekt udało się zrealizować dzięki wielkiemu zaangażowaniu wszystkich osób, na każdym etapie inwestycji. Począwszy od zapewnienia finansowania, projektowanie, uzgodnienia z lokalnymi władzami i dobrego wykonawcę.
— Inwestycja prowadzona była w trudnych czasach pandemii, dlatego należą się szczególne podziękowania wszystkim, którzy pracowali nad tym projektem — mówi Bruno Lambrecht, Dyrektor Generalny CFE Sp. z o.o.
Jak zgodnie podkreślają Grzegorz Pękalski i Bruno Lambrecht, na szczególne uznanie zasługuje dobra współpraca z władzami Ełku.
— Jest to nowe miejsce pracy ełczan i mieszkańców sąsiednich miejscowości, a także kolejne miejsce spotkań mieszkańców. Obiekt ten stanie się również ośrodkiem rozwoju handlu w naszym regionie, a wpływy z podatków zasilą budżet miasta — mówi Tomasz Andrukiewicz, prezydent Ełku.
Po przemówieniach zaproszonych gości Grzegorz Pękalski, Bruno Lambrecht i Tomasz Andrukiewicz przecięli symboliczną wstęgę oficjalnie otwierając ełcką Karuzelę. Jest to piąty obiekt handlowy pod tą nazwą w Polsce.
Wśród sklepów Karuzeli znalazły się marki już obecne w Ełku, ale tym razem na większych powierzchniach i w najnowszych formatach, wśród nich: CCC, Sinsay, Cropp, House, Media Expert, Martes Sport, Pepco, Rossmann, KiK.
— Nasi partnerzy handlowi, którzy są już z obecni w Ełku uznali, że ten rynek jest na tyle interesujący, że chcą otworzyć kolejne sklepy, żeby zaspokoić potrzeby miejscowych klientów — wyjaśnia Grzegorz Pękalski, Członek Zarządu Karuzela Holding.
W Karuzeli obecne są również sklepy, których do tej pory nie było w mieście jak: Dealz - to artykuły spożywcze, drogeryjne, do dekoracji i narzędzia w doskonałych cenach, Moda Max - to oferta mody i akcesoriów, Kakadu - produkty dla zwierząt, Piekarnia Oskroba i Sokołów.
Już w grudniu otworzy się sklep Tedi - z wyposażeniem wnętrz i dekoracjami domowymi.
Supermarket spożywczy bi1 otworzy się na początku przyszłego roku. Wszystkie sklepy przygotowały dla klientów wiele atrakcyjnych rabatów i promocji na pierwsze dni po otwarciu.


Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Qur #3016317 | 31.135.*.* 5 gru 2020 10:24

  A kropiciel zbierał na tacę i rozdawał snikersy?

  odpowiedz na ten komentarz

 2. Edward #3010437 | 10.10.*.* 22 lis 2020 17:39

  Jest to nowe miejsce pracy ełczan i mieszkańców sąsiednich miejscowości, a także kolejne miejsce spotkań mieszkańców. Obiekt ten stanie się również ośrodkiem rozwoju handlu w naszym regionie, a wpływy z podatków zasilą budżet miasta — mówi Tomasz Andrukiewicz, prezydent Ełku. Zamiast wspierać lokalnych przedsiębiorców i handel nasz prezydent pozwala by zagraniczne sieci handlowe drenowały już i tak puste portfele ełczan. Już teraz główne ulice straszą pustymi lokalami handlowymi, niedługo zostaną tylko banki, lombardy i sklepy monopolowe. Miasto cofa się w rozwoju, puste ulice straszą wieczorami. Nie ma sensu wychodzić z domu gdyż nie ma w naszym mieście miejsc gdzie można ciekawie spędzić czas. Galerie handlowe nie rozwiążą problemów tylko je spotęgują.

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5