Jutro w Ełku marsz antycovidowców i przeciwników lockdown'u

2020-10-30 21:01:09(ost. akt: 2020-10-30 21:22:47)

Autor zdjęcia: Pixabay

Jutro (sobota, 31 X) planowany jest w Ełku wspólny protest kilku środowisk, które mają dość obecnej polityki antycovidowej i gospodarczej rządu. Na wspólnym spacerze spotkają się antycovidowcy, przedstawiciele branży fitness, edukacji (nauczyciele) i gastronomii.
Wydarzenie zapowiadane na facebook'owej grupie "Ełk i okolice - Zjednoczmy się wreszcie przeciw władzy!" nie będzie typowym protestem, a raczej wspólnym spacerem przeciwników epidemicznej polityki rządu PiS oraz przedstawicieli kilku poszkodowanych wprowadzonymi obostrzeniami branż.

- Zbierzmy się, zgodnie z obowiązującymi restrykcjami, przewietrzmy swoje mózgi, pokażmy rządzącym nasz sprzeciw. Pójdźmy razem, nie przeciwko sobie. Nie ważne za kim jesteś, nie ważne o co walczysz. Każda obecnie sprawa jest ważna.
Wolność. Wolność wyboru. Wolność pracy. Wolność prowadzenia działalności. Wolność głosu. Wolność życia. Wolność godnego życia dla każdego - czytamy na FB grupie "Ełk i okolice - Zjednoczmy się wreszcie przeciw władzy".

- Weźmy ze sobą banery. Weźmy ze sobą plakaty. Weźmy ze sobą rodzine (sugeruje młodsze dzieci i zwierzęta zostawić w domu, by ich niepotrzebnie nie narażać na stres), weźmy ze sobą znajomych, ale zachowajmy dystans.Niech pozwolą godnie pracować przedsiębiorcom i zarabiać pieniądze, spłacać kredyty.Niech pozwolą pracować rolnikom, bo jak oni padną, padniemy my wszyscy.Niech pozwolą dzieciom na dobrą jakość edukacji.Niech pozwolą nam korzystać ze służby zdrowia, a pracownikom tej służby na odpowiednie warunki pracy.Niech pozwolą nam żyć - dodają organizatorzy.

Otrzymaliśmy od nich informację, że jutrzejszy spacer kilku środowisk nie jest w jakikolwiek sposób powiązany z przetaczającą się przez nasz kraj - i nasze miasto - falą protestów dotyczących kwestii aborcji.

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Gosc #2998712 | 10.10.*.* 31 paź 2020 17:32

  Teraz to jebac PiS ale ja było głosowanie to wszyscy na PiS glosowali

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

 2. do protestujących #2998650 | 10.10.*.* 31 paź 2020 15:54

  czy wy nie rozumiecie jak narazacie zdrowie i życie wszystkich Polakow? im dłuzej będzie dużo zachorowań na covid , tym dłużej szpitale ,przychodnie nie bedą przyjmować pacjentów tak jak dotychczas! Z szacunku do drugiego człowieka, strajkujcie, bo to wasze prawo, ale po tym ciężkim dla wszystkich czasie. Nie po trupach do celu

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) odpowiedz na ten komentarz

 3. Ona #2998029 | 10.10.*.* 30 paź 2020 21:30

  Brawo, jestem za. To ważne tematy. Popieram.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) odpowiedz na ten komentarz

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5