Tomasz Andrukiewicz: Panie premierze, pan nic nie rozumie

2020-10-28 07:51:17 (ost. akt: 2020-10-28 07:53:38)

Autor zdjęcia: UM Ełk

Wtorkowe wystąpienie Jarosława Kaczyńskiego budzi wiele emocji. Głos w sprawie zabrał prezydent Ełku Tomasz Andrukiewicz.
Jestem spokojnym człowiekiem, ale dzisiaj po wysłuchaniu prezesa PiS mówię: Panie premierze, pan nic nie rozumie. Dosłownie nic. Czy widzi Pan co się u nas dzieje? Powołuje się pan często na swego ś.p. brata – Prezydenta RP, a on mówił, że „osiągnięty przed laty kompromis jest kompromisem, którego nie wolno naruszać. Powtarzam – nie wolno naruszać”.

Kilka dni temu napisałem na fb, że ten podzielony kraj to Ty, ja i 38 mln obywateli. Ustalony 27 lat temu kompromis, choć kruchy, był rozsądnym rozwiązaniem. Rozwiązaniem akceptowalnym przez większość społeczeństwa. Politycy znów zrobili swoje. Tym razem nie swoimi rękami. Nie takim sposobem powinno być tworzone prawo w Polsce.

Oczekiwałem, że w końcu ktoś z rządu lub obozu władzy wyjdzie i powie, jaki ma pomysł, by podzieloną Polskę spróbować na nowo scalić. Pan dolewa oliwy do ognia. Chce Pan nas jeszcze bardziej podzielić? Strajkujący kontra katolicy? Chce Pan starć zwaśnionych grup? Chce pan nas postraszyć? Każdy z nas ma różne poglądy, a wśród protestujących są także i ci, którym bliski jest patriotyzm, wiara czy Kościół. Nie można stawiać w opozycji tych wartości czy działań. Jasne, że wulgaryzmy, czy malowanie haseł na kościołach – moim zdaniem – jest nie OK. Tak - jest złe. Ale wypowiedziane dziś w wystąpieniu słowa – wplecione między szczytne hasła – mogą napawać strachem.

Posłowie i senatorowie, członkowie rządu, Prezydent RP – możecie stanąć i powiedzieć, co zamierzacie zrobić? Posłuchajcie mądrych ludzi i zaproście: kobiety, prawników, etyków, lekarzy czy duchownych. Zawsze jest czas na rozmowę i działanie. Mądre działanie.

Codziennie widzę, co dzieje się w naszych szpitalach, jak przybywa zakażonych: młodych, starszych, samych lekarzy i pielęgniarek. Wielu z nas boi się wirusa, inni uważają, że go nie ma. Część z nas przyzwyczaiła się do niego, inni nie. Szanuję opinię każdego. W domach kłócimy się o dostęp do komputera, o ciszę, bo lekcja… Panie prezesie, my wszyscy mamy co robić w naszych miastach.

Nie dajmy się sprowokować, szanujmy siebie, miejsca, w których żyjemy.

Kilka dni temu, mądra, starsza kobieta, zakonnica powiedziała coś poruszającego, mądrego. Może to poruszy i rządzących. Polecam

Tomasz Andrukiewicz

Komentarze (22) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Lewica = zło świata #2996528 | 10.10.*.* 29 paź 2020 12:05

  Panu już dziękujemy za rekordowe zadłużenie Ełku, wstyd pan przynosi wszystkim mieszkańcom Ełku,cały Ełk wstydzi się za pana lewackie rządzenie.

  Ocena komentarza: warty uwagi (8) odpowiedz na ten komentarz

 2. Adam #2996444 | 81.190.*.* 29 paź 2020 11:03

  Oooo !!! mędrzec nam się trafił.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 3. Kobieta #2996081 | 188.146.*.* 28 paź 2020 21:45

  To jest zagranie polityczne! Nie poradzili sobie z wirusem! Musi być ktoś winny,ale nie Oni! Wiedzieli, że po tym wyroku kobiety będą protestować. Teraz będzie pogo winić za nagły wzrost zachorowań. Walczmy Panie i wygramy!!!

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) odpowiedz na ten komentarz

 4. Kasia Sarosiek #2995811 28 paź 2020 18:39

  Zgadzam sie z Panem w 100%. Strzelili tym razem sobie w kolano. Skonczy sie katastrofa, mysle o pandemii. To pomysl Rydzyka i ZiobryW 2015 roku FAKT pisal: ".Szef resortu sprawiedliwości i prokurator generalny pod rękę z ojcem Tadeuszem Rydzykiem i należącymi do zakonnika mediami chcą najwyraźniej rozpętać kolejną burzę wokół tematu przerywania ciąży. - Aborcja eugeniczna, czyli związana z nieuleczalną chorobą płodu, jest niezgodna z konstytucją - o takim stanowisku Zbigniewa Ziobry informuje na pierwszej stronie należący do imperium medialnego o. Rydzyka "Nasz Dziennik"."

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) odpowiedz na ten komentarz

 5. realista #2995530 | 31.16.*.* 28 paź 2020 14:36

  kaczynski jest chory psychicznie, powinni go zamknąć w psychiatryku..nasz rząd jest tak nieudolny, ze módlmy się zebysmy nie popadli w kryzys, bo wtedy bezrobocie w Ełku znowu bedzie 50%...PIS specjalnie prowokuje, zeby ludzie wyszli na ulicę, bo będą mieli na kogo zwalić winę za swoje nieudolne rządy i coraz większą liczbę chorych..

  Ocena komentarza: warty uwagi (11) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Pokaż wszystkie komentarze (22)
  2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5