Wspólny projekt Ełku i Alytusa zwycięzcą nagrody RegioStras

2020-10-15 14:51:44 (ost. akt: 2020-10-15 14:51:50)

Autor zdjęcia: elk.pl

Unijny projekt streetworkingu zrealizowany przez miasta Ełk i Alytus pn. „Teraz czas na zmiany” został zwycięzcą nagrody „Regiostars 2020”. Komisja Europejska 14 października w Brukseli ogłosiła tegorocznych laureatów. Nagroda przyznawana jest najlepszym projektom Polityki spójności z całej Unii Europejskiej.
Tegoroczna edycja konkursu cieszyła się największym, jak dotąd zainteresowaniem ze strony beneficjentów. Do udziału zgłoszono 206 projektów. Oddano też rekordową liczbę 33 000 głosów w kategorii „nagroda publiczności”. To właśnie ta nagroda została przyznana projektowi pn. „Teraz czas na zmiany” zrealizowanemu przez miasta Ełk i Altytus (Litwa). Komisja Europejska doceniła wpływ projektu na wzmocnienie zaangażowania młodzieży we współpracę ponad granicami.

W tym roku, po raz pierwszy w historii ceremonia wręczenia nagród odbyła się w całości online. Laureatów ogłoszono 14 października b.r. podczas Europejskiego Tygodnia Regionów i Miast, który odbywał się w Brukseli.

Partnerem miasta Ełku w projekcie był Miejski Ośrodek Społeczny w Alytusie na Litwie. Przedsięwzięcie to jest przykładem współpracy transgranicznej opartej na wymianie dobrych praktyk między instytucjami z różnych krajów. Doświadczeni partnerzy z Ełku, pracujący na co dzień z zagrożoną wykluczeniem społecznym młodzieżą, wsparli Miejski Ośrodek Społeczny w Alytusie w opracowaniu systemu „streetworkingu w ich środowisku miejskim. Z kolei w Ełku zostały zrewitalizowane cztery podwórka w centrum miasta. W ramach działań projektowych wykonano m.in. montaż ławek, oświetlenia terenu, kanalizacji deszczowej oraz zagospodarowano tereny zielone.

elk.pl

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5