Największą popularnością cieszyło się pielęgniarstwo

2020-10-08 16:08:27(ost. akt: 2020-10-08 16:09:13)

Autor zdjęcia: uwm.edu.pl

Od września ełcką filią UWM kieruje dr Jacek Mrozek. W poniedziałek zakończyła się druga tura naboru. W tym roku naukę na ełckiej uczelni rozpocznie 208 nowych studentów. Największą popularnością cieszyło się pielęgniarstwo.
Nowy rok akademicki przyniósł wiele zmian na ełckiej uczelni. Tak jak w przypadku innych uczelni wyższych, również i w Ełku, większość wykładów i ćwiczeń będzie odbywała się w formie zdalnej.

— Zgodnie z zaleceniem władz naszej uczelni, staramy się do minimum ograniczyć kontakt osobisty studentów z wykładowcami. Będzie to dotyczyło wykładów i ćwiczeń, które nie wymagają osobistego udziału studentów. W naszym przypadku ćwiczenia w sposób zdalny będą prowadzona na wszystkich kierunkach poza pielęgniarstwem — mówi dr Jacek Mrozek, nowy dyrektor ełckiej filii UWM.

Wcześniej na czele ełckiej uczelni stał ks. Wojciech Guzewicz, a dr Mrozek był wicedyrektorem.

Dr Jacek Mrozek ukończył studia na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Białymstoku oraz Wydziale Teologii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Uzyskiwał stopnie doktora nauk humanistycznych w zakresie filozofii w specjalności etyka, nauk teologicznych w specjalności teologia moralna i nauk prawnych. Uzyskał również licencjat naukowy z teologii na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Odbył studia podyplomowe m.in. z zakresu zarządzania, finansów i rachunkowości, stosunków międzynarodowych i dyplomacji, a także studia podyplomowe MBA.

Podjął pracę jako nauczyciel akademicki na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim. Wykładał również w niepublicznych szkołach wyższych w Białymstoku, Bydgoszczy i Olsztynie.

Również z początkiem września zmienił się rektor UWM. Przez pięć kadencji uczelnią kierował profesor Ryszard Górecki. Teraz rektorem Uniwersytetu Warmińko-Mazurskiego w Olsztynie jest profesor Jerzy Przyborowski.

W poniedziałek zakończył się dodatkowy nabór. Czas na podsumowanie. Zdecydowanie największym zainteresowaniem cieszyło się pielęgniarstwo. W tym przypadku niestety obowiązywał limit miejsc. Uczelnia mogła przyjąć 50 chętnych. Już w pierwszym naborze zgłosiło się o 9 osób więcej. Jak się okazuje wśród kandydatów znajdują się nie tylko panie, ale również i panowie.

— Zajęcia będą odbywały się w specjalnie dostosowanych pomieszczeniach. W jednym z budynków UWM przy ulicy Kościuszki powstały pracownie m.in. umiejętności pielęgniarskich i ratownictwa medycznego. Specjalistyczny sprzęt i wyposażenie udało się kupić m.in. dzięki wsparciu lokalnych samorządów — dodaje dr Jacek Mrozek.

Od października naukę rozpoczynają również studenci administracji. Na studiach pierwszego stopnia - 33 studentów, a na drugiego - 49. Pięcioletnie jednolite studia magisterskie na kierunku pedagogika wybrało 36 studentów, natomiast trzyletnie studia licencjackie na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne - 31.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. X #2982471 | 10.10.*.* 8 paź 2020 17:14

    PYTANIE DO STAROSTY I PREZYDENTA EŁKU! DLACZEGO W EŁKU NIE MA GASTROLOGA DZIECIĘCEGO!! DLACZEGO NIE MOŻNA U MAŁEGO NIEMOWLAKA DO 6 -MIESIĘCY ZROBIĆ USG JAMY BRZUSZNEJ BO NIE MA PRZYSTAWKI. TYLKO TRZEBA SIĘ WLEC DO BIAŁEGOSTOKU LUB DO OLSZTYNA !! ZAJMIJCIE SIĘ ZDROWIEM NAJMŁODSZYCH ANIE PROPAGANDA SŁOWNĄ PROKREACJI.

    Ocena komentarza: warty uwagi (6) odpowiedz na ten komentarz

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5