Znalazł telefon i nie wiedział, że trzeba go oddać...

2020-10-06 11:06:00 (ost. akt: 2020-10-06 11:18:41)
telefon

telefon

Autor zdjęcia: archiwum GO

Zarzut przywłaszczenia usłyszał 33-latek. Mężczyzna znalazł smartfon i zaczął go używać. Policjanci ustalili, gdzie przebywa mężczyzna i odzyskali telefon. Za przywłaszczenie rzeczy znalezionej grozi kara do roku pozbawienia wolności.
Do ełckich policjantów zgłosiła się osoba, która powiadomiła o utracie telefonu o wartości 700 złotych. Okazało się, że najprawdopodobniej dziecko gdzieś go zostawiło. Rodzicom, mimo podjętych działań, nie udało się go odzyskać.

Prowadzone w tej sprawie dochodzenie pozwoliło policjantom na ustalenie nowego użytkownika tego telefonu. Policjanci dotarli do niego i przedstawili mu zarzut przywłaszczenia rzeczy znalezionej. Mężczyzna przyznał, że biorąc znaleziony telefon, nie wiedział, że popełnia czyn zabroniony. Oddał sprzęt policjantom, który dzięki temu trafił do prawowitego właściciela.

Za tego typu przestępstwo grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

Policjanci przypominają, że znalezione rzeczy nie są naszą własnością. W przypadku znalezienia jakiegokolwiek przedmiotu trzeba dążyć do oddania go właścicielowi.

KPP Ełk

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. aha #2981381 | 5.173.*.* 6 paź 2020 14:21

    polskie prawo to dno i wodorosty... nikt nie ukradł, ktoś zgubił... ktoś znalazł, znalazł ale nie ukradł, więc konsekwencje powinny być zerowe. A gdyby ktos sie wkurw...ł i wyrzucił poprostu telefon a ktoś go znalazł to na siłe ma szukać i oddawać telefon właścicielowi? Znalezione nie kradzione a oddanie takiej rzeczy powinno być wyłącznie dobrą wolą znalazcy. Własnie tak być powinno. Dlatego ludzie! jak ktos czegos szuka bo zgubił i prosi o pomoc w odnalezieniu to nie pomagajcie, nie szukajcie bo jeszcze was oskarżą...

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-4) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

    2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5