Czy ostatnia wygrana da piłkarzom wiatr w plecy?

2020-10-04 12:00:00(ost. akt: 2020-10-04 13:51:22)

Autor zdjęcia: Paweł Godlewski / MKS Mazur Ełk

PIŁKA NOŻNA || Od czasu kiedy ostatni raz pisaliśmy o perypetiach MKS-u (4 września, po VII kolejce) mięło już kilka meczów forBET IV Ligi. Niestety klub z Ełku od tamtego czasu spadł w tabeli na 14. miejsce. To „zasługa” kilku ciężkich spotkań.
Po VII kolejce MKS Mazur Ełk znajdował się na 12. pozycji i miał przed sobą mecz z drugą drużyną (rezerwy) drugoligowej Olimpii Elbląg. Na dodatek było to dla naszych piłkarzy spotkanie wyjazdowe, co oczywiście nie pomagało w podniesieniu morale zespołu.

Ósma kolejka forBET Ligi zaczęła się dla Mazura w niedzielę, 6 września. Do przerwy utrzymał się wynik bezbramkowy, niestety tuż po rozpoczęciu drugiej połowy piłka trafiła do siatki Mazura po strzale Kordykiewicza (49’). Chwilę potem (58’) Danowski po raz kolejny musiał skapitulować. Tym razem gola strzelił dla Olimpii Oskar Bohm. Mazur wrócił do Ełku bez punktów.

Już 9 września MKS rozgrywał mecz w Pucharze Polski przeciwko Śniardwom Orzysz. Trener ełckiego klubu, Paweł Sobolewski, wypuścił na boisko świeżą krew, młodych zawodników. Niestety już w 3’ minucie cieszyli się piłkarze gospodarzy po bramce zdobytej przez Piotra Kowalczyka. 7 minut później było już 2:0 dla Śniardw, strzelcem ponownie Kowalczyk, który zresztą został katem Mazura w tym spotkaniu. Finalnie zdobył hattricka, trafiając jeszcze w 45’ minucie, a w międzyczasie gola Mazurowi strzelił jego Jan Sidorowicz. MKS przegrał 4:0 i odpadł z Pucharu Polski.

12 września to długo wyczekiwane spotkanie z mocną ekipą z Giżycka.
— Po trzech weekendach gier wyjazdowych wracamy na własne podwórko i powalczymy dzisiaj o punkty z Mamrami Giżycko. Potrzebujemy Waszego wsparcia na stadionie! — apelował do kibiców Mazur na swoim FB.

Niestety nie pomogło – MKS przegrał u siebie 2:0 po golach Skonieczki (66’) i Dymińskiego (90’).

19 września to kolejny ligowy wyjazd Mazura. Tym razem do Mrągowii Mrągowo. Mecz obfitował w gole. Pierwsze zdobył Mazur (Skalak w 52’ i 55’ minucie), potem strzelali już tylko gospodarze. Sygnał do odrabiania strat Mrągowii dał Mahamadou Bah strzelając bramkę w 60’ minucie. Już w 75’ mieliśmy remis, a w doliczonym czasie gry 2 punktów pozbawił Mazura Kosek, strzelając na 3:2.

W sobotę, 11 września, Mazur wyjechał na mecz, tej samej kolejki, do Olsztyna, by zmierzyć się z rezerwami Stomilu Olsztyn. Mecz rozpoczął się dla piłkarzy z Ełku fantastycznie. Już w 2’ minucie gola strzelił Prusinowski. W 23’ do siatki Stomilu II Olsztyn trafił Lewandowski, który już w drugiej połowie meczu (57’) podwyższył wynik na 3:0 dla Mazura popisując się golem godnym Lionela Messiego. Bramka ta została uznana najpiękniejszym golem 11. kolejki forBET Ligi. Honor gospodarzy uratował w 75’ minucie Szramka, co nie zmieniło faktu, że po 90’ minutach Mazur wyjechał z Olsztyna z jakże cennym i być może przełomowym zwycięstwem.

Po 11. ligowych kolejkach MKS jest na 12. miejscu w tabeli. Najbliższe spotkanie rozegra w niedzielę, 4 października. Podejmie wówczas o godz. 15 na swoim obiekcie drużynę Tęczy Biskupiec, ostatniej ekipy w tabeli. Mazur musi to wygrać, jeżeli chce utrzymać się w lidze.