Radni PiS chcą, aby Ełk znalazł partnera na Białorusi

2020-09-11 12:13:50 (ost. akt: 2020-09-11 15:35:26)

Autor zdjęcia: MCH

Dzisiaj (piątek, 11 IX) o godz. 11 pod ełckim ratuszem odbył się briefing prasowy Radnego PiS, Roberta Wesołowskiego, który zaprezentował inicjatywę w postaci nawiązania przez Ełk współpracy z białoruskim miastem partnerskim.
We wniosku złożonym do wiadomości prezydenta Tomasza Andrukiewicza oraz ełckich radnych miejskiich, inicjatorzy apelują:

- Jako Radni Prawa i Sprawiedliwości składamy wniosek o podjęcie przez Urząd Miasta w Ełku natychmiastowej aktywności związanej z próbą organizacji współpracy partnerskiej z dowolnym miastem na terytorium Białorusi.

Nasz wniosek ma na celu nawiązanie współpracy z wspólnotą mieszkańców Białorusi. Naszą intencją jest pomaganie w mechanizmach budowania społeczeństwa obywatelskiego i wykazywanie dobrych praktyk polskiej demokracji.

W naszej ocenie współpraca z samorządami Białorusi na gruncie kulturalnym, organizacyjnym, gospodarczym i handlowym może przynieść doskonałe rezultaty w perspektywie trzeciej dekady XXI wieku - czytamy we wniosku, jaki zaprezentował na briefingu ełcki radny klubu PiS, Robert Wesołowski.

Radny Wesołowski wypowiedział się również w kilku słowach na temat powyższej inicjatywy, rozwijając zawartą we wniosku myśl.

W piśmie nie ma wymienionego miasta, w jakim ełcki radny i jego koledzy widzieliby nasze miasto partnerskie, ale w swoim wystąpieniu Robert Wesołowski wspomniał o Lidzie.

Pod wnioskiem widnieją podpisy: Adama Bartoszewicza, Rafała Karasia i Roberta Wesołowskiego. Brakuje podpisu szefa klubu PiS, Łukasza Cegiełki.

- Z tego co wiem to radny Cegiełka jest poza Ełkiem i nie mógł fizycznie złożyć swojego podpisu pod wnioskiem - wytłumaczył absencję klubowego kolegi radny Wesołowski.


Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. gość #2972390 | 5.184.*.* 15 wrz 2020 09:31

  Mam nadzieję, że radni z panem Wesołowskim na czele wybiorą dla Ełku (który gramatycznie jest wszak miastem-samcem) miasto-partnerkę, a nie partnera. Bo znowu będzie problem z binarnością, tożsamością i ideologizmem. Tu Lida wydaje się wyborem prawidłowym (o ile nie jest to jakaś zdrobniała forma, jak dajmy na to Żenia od Aleksander).

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz

 2. kB #2971889 | 5.172.*.* 14 wrz 2020 09:22

  Czy radny Wesołowski już wrócił z urlopu i pomógł ełczanom z obniżeniem ełczanom opłat za odpady? A może radny Wesołowski złoży projekt uchwały obniżający diety radnym do kwoty 250 zł? Liczę, że każdy radny potrzebuje w swojej działalności : 100 zł na paliwo (niech ma, bo trzeba przyjechać na sesję i z niej odjechać), 100 zł na papier i tusz do drukarki, 50 zł na prąd. Jakieś inne potrzeby? Ełczanie mogą dać : ciastka, wodę lub kawusię na sesji i wygodne krzesełko. Długopis też w gratisie. Odwagi panie radny, pan złoży taki projekt.

  Ocena komentarza: warty uwagi (8) odpowiedz na ten komentarz

 3. aa #2971382 | 89.228.*.* 12 wrz 2020 15:35

  pis w Polsce robi pomału Białoruś...

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5