To będzie lato bez znanych festiwali

2020-07-02 16:57:30 (ost. akt: 2020-07-02 16:58:02)

Autor zdjęcia: elk.pl

Festiwal jazzowy, bluesowy, rockowy, literacki, taneczny, Runmageddon, Zawody Balonowe i marsze na orientację, to wybrane propozycje z tegorocznego ełckiego kalendarza wydarzeń. Zabraknie z kolei Mulatki, Tęczy i festiwalu Ogień i Woda.
Koronawirus namieszał w naszym życiu już sporo. Niestety to nie koniec problemów, obostrzeń i zagrożeń. Wielu z nas przyzwyczaiło się, że lato to czas ciekawych imprez, koncertów i innych wydarzeń. Zawsze przyciągały one tłumy widzów. I to jest niestety jeden z argumentów, który spowodował, że część z imprez się nie odbędzie. Kolejna z przyczyn, to finanse. Samorządy muszą szukać oszczędności.

— Z powodu pandemii koronawirusa część wydarzeń z ełckiego kalendarza została odwołana. Nie odbędzie się m.in. festiwal „Ełk, Ogień i Woda”, Międzynarodowy Festiwal Folkloru „Tęcza”, Mazurskie Lato Kabaretowe „Mulatka” czy też koncert na rozpoczęcie lata — informują miejscy urzędnicy odpowiedzialni za promocje miasta.

Na szczęście nie wszystkie wydziwienia zostały odwołane.

— W tegorocznej ofercie wydarzeń znalazły się m.in. dobrze znane Mazurskie Zawody Balonowe, bieg terenowy RUNMAGEDDON oraz Ełk Latin Festival. Będzie też bardzo muzycznie za sprawą festiwalu jazzowego, bluesowego i rockowego. Miłośnicy literatury skorzystają z kolei z festiwalu „Ełk będzie czytane”. Po raz drugi odbędzie się również Ełcki Festiwal Filmowy — dodają przedstawiciele ełckiego ratusza.

W tym roku nie zabraknie również wydarzeń biegowych, rowerowych, cotygodniowych potańcówek, kina pod gwiazdami i kina samochodowego. Jak zaznaczają organizatorzy imprez, to nie jest ostateczna wersja kalendarza. Możliwe są jeszcze zmiany.

NAJWAŻNIEJSZE WYDARZENIA SPORTOWE I REKREACYJNE:
Aqua Fiesta (12 lipca)
XIII Mazurskie Zawody Balonowe (16-18 lipca)
Zorientuj się na Ełk (runda II – 9 sierpnia, runda III – 6 września)
Maraton rowerowy Mazovia MTB (15-16 sierpnia)
RUNMAGEDDON Festiwal (22 sierpnia)
Bieg 5-10-15 (30 sierpnia)
XIII Półmaraton Ełcki (11 października)

NAJWAŻNIEJSZE WYDARZENIA KULTURALNE i ROZRYWKOWE:
Silent Disco na Bulwarach (4 lipca)
XII Ełckie Koncerty Muzyki Organowej i Kameralnej (5 lipa, 9 sierpnia, 6 września, 4 października)
Kino pod gwiazdami (lipiec: 7, 14, 21, 28; sierpień: 4, 11, 18, 25)
Ełk Jazz Night (12 lipca)
Kino samochodowe (17 lipca, 28 sierpnia)
Koncert na Bulwarach: Rafał Sulima i Małgorzata Trojanowska (18 lipca)
Ełk Latin Festiwal (31 lipca – 2 sierpnia)
Festiwal „Ełk na Trzy Oktawy” (21-23 sierpnia)
Ełk Blues Night (27 sierpnia)
Festiwal „Ełk będzie czytane” (28-29 sierpnia)
Ełk Rock Night (11 września) – NOWOŚĆ
Koncert Pidżama Porno (19 września)
II Ełcki Festiwal Filmowy (24-27 września)

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. John #2943472 | 31.16.*.* 4 lip 2020 01:38

  Moze zamiast na imprezy obnizyc podatki i opłaty za śmieci?? Po co mieszkancom zawody balonowe, jak wegetuja za najnizsza krajowa?

  Ocena komentarza: warty uwagi (9) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. naczelny gejowy #2943380 | 159.205.*.* 3 lip 2020 21:58

   ale będzie gejmagedon?????? lubię sobię oczy napaść widokiem , jak latex podtrzymuje obwisłe jaja podstarzałych oldboy-ów ocierających się o zawał przy przeskoku przez rowek z wodą.

   Ocena komentarza: warty uwagi (8) odpowiedz na ten komentarz

  2. ExEr #2943127 | 176.221.*.* 3 lip 2020 14:59

   Najważniejsze są. Nasz pan i władca będzie miał zabawę. Najpierw poleci balonem. Wysoko, wysoko, wysoko. By spojrzeć na jego pasję, jego miłość, jego miasto z góry i ocenić, co by tu jeszcze zabetonować, gdzie wymienić kostkę z nowej na nowszą, w którym miejscu jeziora most postawić, a gdzie brakuje wieży. Potem spotka się z kolegami i koleżankami, którym marzy się Hiszpania, Portugalia, ale z powodu koronawirusa nie mogą tam pojechać. Potańczą w rytm latino, popiją drinki z palemką, poprzytulają się, "po okrążeniu nad ranem" raczej nie dadzą rady na piechotę, posikają po krzakach, ale to i tak pójdzie nie na ich konto i ogólnie będzie super klimat dla wybranych. Na koniec, pełen siły i mocy, którą nabył dzięki super trenerowi wszechczasów i jego cudownej suplementacji środkami, po których bąki wylatują zza pleców, nasz pan wystartuje w Rumageddonie. Jak zwykle pokona wszystkie przeszkody. Niektóre na jednej nodze, inne na jednej ręce. Pokaże niedowiarkom, że jest moc, jest siła i jest extra ekipa wiernych podlizywaczy (część z nich nie schyli się sznurówki zawiązać, ale dla pana pobiegnie w błotnym wyścigu). Potem pan będzie miał relaks. W pewnym miejscu da się ostrzykać, by mięśnie wróciły do stanu sprzed zniszczenia. I nasz pan pięknie spędzi sezon wakacyjny. Przy okazji parę osób zgnębi, innych obrazi, na innych "sieł" obrazi, a kimś zrobi słitfocię, którą wrzuci na insta. Och, jak dobrze, że Eł go ma.

   Ocena komentarza: warty uwagi (9) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5